DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Üniversite Sınavına Girmeden Üniversite Okumak Hayal Değil

Üniversite hayatı, liseden mezun olan ve kariyer planlayan öğrenciler için oldukça önemli bir süreçtir. Ülkemizde bu önemli sürecin ilk basamağı üniversite sınavıdır. Türkiye'de birçok kaliteli okul mevcut ancak çeşitli sebeplerden dolayı üniversite sınavından iyi not alamayan öğrenciler için yurt dışındaki sınavsız okullar oldukça ideal bir tercihtir. Üstelik yaşam koşulları ve uygun harç ücretleri düşünüldüğünde, yurt dışındaki okullarda okumak ülkemiz ile neredeyse aynı maliyettedir. Peki bu kurumlar hangileridir? 

Sınavsız Yurt Dışı Eğitim Denince Akla İlk Gelen Ülke: Polonya
Polonya, yurt dışında sınavsız eğitim veren ülkelerin başında gelmektedir. Polonya’da eğitim ve öğretim imkanları oldukça geniştir. Resmi Dili Lehçe olmasına rağmen çok sayıda üniversitenin İngilizce eğitim verdiği Polonya’da eğitim ve yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olması ve yüksek eğitim kalitesi birçok değişik ülkeden öğrencileri Polonya'da eğitim almaya çekmektedir. Ülkenin önde gelen kurumlarından biri Jagiellonian Üniversitesi'dir. Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 

Hem Uygun Bütçeli Hem Sınavsız Eğitimin Adresi: Makedonya
Makedonya’da eğitim; öğrencilerin Türkiye ile benzer bir yaşantısı olduğundan adapte olunması rahat bir ülkedir. Yaşam tarzları bizim yaşantımızla çok fazla benzerlik göstermektedir. Bu nedenle eğitimini Makedonya’da alan öğrenciler hiç sıkıntı yaşamadan devamlılığını sürdürmektedir. Makedonya’da eğitim almak için sınav şartı aranmamaktadır. Okumak istediğiniz bölümü sınava girmeden tercih edebilirsiniz. Eğitim alacağınız üniversitelerde Türkçe, İngilizce, Makedonca ve Arnavutça dillerinde eğitim verilmektedir. Ülkenin önde gelen kurumları arasında Uluslararası Balkan Üniversitesi bulunmaktadır.

Öğrenci Dostu Bir Başka Ülke: Ukrayna
Ukrayna, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok talep ettiği ülkelerden bir tanesidir. Ukrayna’da bulunan üniversitelerin pek çoğunun YÖK tarafından tanınması bu talebin en önemli nedenlerindendir. Köklü, prestijli ve saygın üniversitelerin YÖK tanınırlığına da sahip olması pek çok öğrencinin tercihini Ukrayna’dan yana kullanmasına neden olmaktadır. Bologna süreci, Lizbon anlaşması ile eğitim sürecini belirleyen kriterler değişmiş, tüm Avrupa ülkelerinde standart programlar uygulanması amacıyla uluslararası işbirliği oluşturulmuştur. 

Yurt dışında üniversite okumak için tek yapmanız gereken uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek. Dilerseniz İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir dilerseniz de online bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız