DRAFT BLOG

Tüm Estonya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Üniversite Sınavına Girmeden Üniversite Okumak Hayal Değil!

Hayalinizde bir meslek var fakat stresli ve yüksek rekabet arz eden üniversite sınavı sizi endişelendiriyor mu? İstediğiniz bölüme yerleşme konusunda kaygı mı yaşıyorsunuz? Rahat olun, cevabı aşağıda!

Ülkemizde her yıl milyonlarca üniversiteli adayının girdiği üniversite sınavı, son derece stresli bir hazırlık sürecini gerekli kılmakta ve her yıl her yaştan pek çok kişi bu sınavda başarısız olarak hayalini kurduğu bölüme veya mesleğe veda etmek zorunda kalmaktadır. Yine çok sayıda genç, üniversite sınavının beraberinde getirdiği yapısal problemlerden dolayı sınava tekrar hazırlanmak zorunda kalarak hayallerini ertelemekte ve bu süreçte maddi-manevi çeşitli kayıplar yaşamaktadır.

Ancak istediğiniz bölümde eğitim almak için üniversite sınavından belli bir puan veya sıralama tutturmak zorunda değilsiniz! Nasıl mı?

Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerine girmek için gerekli olan taban puanları, yurtdışı üniversiteleri için geçerli değildir. Dolayısıyla, yurtdışında pek çok kaliteli ve köklü üniversiteye sadece lise diplomanızla kayıt yaptırarak istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Bazı köklü üniversitelerin belirli bölümleri (örn. tıp, tasarım vs.) kendi sınavlarını uygulamakla birlikte çoğu üniversitenin dikkate aldığı tek kriter lise diplomanız ve bazı durumlarda lise not ortalamanızdır. 

Yurtdışında sınavsız üniversite okuyabileceğiniz üniversiteler çok geniş bir yelpazede yer alır. Çekya, Polonya, Litvanya, İspanya, İtalya gibi Avrupa ülkelerinin en köklü üniversitelerinde okumayı tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz daha uygun bütçeli fırsatlar sunan Ukrayna, Azerbaycan ve Makedonya gibi ülkeleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle Makedonya’da Türkçe eğitim sunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurtdışında eğitim dili nedeniyle endişelenen üniversiteli adayları için bulunmaz bir fırsattır zira müfredatı tamamen Türkçe olup bu anlamda Avrupa’da tektir. Bununla birlikte, yine Makedonya’da bulunan ve ÖSYM tercih kılavuzunda da yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türk Lirası cinsinden ödeme kabul eden çok kaliteli bir üniversitedir. Bu sayede döviz kurlarındaki dalgalanmalardan en az etkilenerek yurtdışında okuma imkânı bulabilirsiniz.

Eğer yurtdışında okumak istiyor fakat bulunduğunuz şehirden, işinizden veya sevdiklerinizden ayrılmak istemiyorsanız, yurtdışında uzaktan eğitim seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin yanı sıra Ukrayna’da bulunan SUMY Devlet Üniversitesi de devam zorunluluğu bulunmayan, uzaktan eğitim yoluyla diploma alabileceğiniz üniversitelerdir. Bu üniversitelerden mezun olmak için yılda iki kez seyahat ederek sınavlara girmeniz beklenir.

Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi ve uzaktan eğitim hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir veya blog yazılarımıza göz atabilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilir, sorularınızı iletebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız