DRAFT BLOG

Üniversite Sınavına Girmeden Yurt Dışında Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında üniversite eğitimi almak, birçok açıdan avantajlı bir süreçtir. Öğrenciler yurt dışında üniversite okuyarak vizyonlarını geliştirme imkanı bulur. Ayrıca yabancı bir ülkede eğitim almak yabancı dilin gelişimine de olanak sağlar. Uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma ile öğrenciler, diledikleri ülkede çalışma şansı yakalar. Peki bu saydıklarımızın hepsi kulağa harika geliyor. Yurt dışında okumak için sınav şartı var mı? Şimdiden söyleyelim, çoğu Avrupa ülkesinde üniversite sınavına girmeden eğitim alabilirsiniz. Peki bu okullar hangileri?

Yurt Dışında Sınavsız Eğitim
Avrupa'da sınavsız eğitim alabileceğiniz yerlerin başında Litvanya gelmektedir. Litvanya'nın en büyük bilimsel kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider konumdadır. Avrupa üniversite gelenekleri, akademik özgürlük ve fikir çeşitliliği, sürekli değişen dünyada yeni zorluklarla başa çıkma yeteneği ve sosyal sorumluluk, üniversitenin temel değerleridir. 12 fakülte, 7 enstitü, 2 üniversite hastanesi, 4 fakülteler arası öğretim ve araştırma merkezi, Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve Kiliseden oluşmaktadır. Üniversitenin öğrenci nüfusu 21.000 civarındadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi
Eğer, yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi size hitap eden en uygun seçeneklerden biri olabilir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için üniversite sınav zorunluluğu bulunmamaktadır. Lise diplomasına sahip olan herkes, yurt dışında istediği üniversitede eğitim alma imkanına sahiptir. Yurt dışında üniversite eğitimi almak aynı zamanda kendinizi geliştirmek adına önemli bir yaşam deneyimidir. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak pek çok ülkede, YÖK tarafından tanınan, kendi ülkelerinde akreditasyonları olan köklü ve prestijli okullarda eğitim olanakları sunuyoruz. Sınavsız eğitim almak ve uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız