DRAFT BLOG

Üniversite Sınavını Dert Etmeyin: Yurt Dışında Sınavsız Eğitim İmkanı

Ülkemizde üniversite sınavından istediği puanı alamayan öğrenciler, yurt dışı üniversitelerini tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi, yurt dışında bulunan üniversitelerin öğrencilere sınavsız bir eğitim sunuyor oluşudur. Öğrenciler sadece lise diplomaları ile istedikleri herhangi bir üniversiteye ve bölüme kayıt olabilirler. Türkiye'de yüksek puan gerektiren Tıp, Mühendislik, Hukuk, Psikoloji gibi bölümlerde dahi öğrencilerimiz, sınavsız eğitim seçeneği ile yurt dışı eğitimi alabilirler. Yurt dışı eğitimi daha pek çok açıdan avantajlıdır. Sınavsız üniversite okumanın dışında vizyonunuzu ve dilinizi geliştirebilir, farklı kültürler tanıyabilir ve uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın da sahibi olabilirsiniz. Bu sayede rakiplerinizin bir kaç adım ötesine geçmeniz kaçınılmazdır. Peki hangi ülkelerde ve hangi okullarda sınavsız bir yurt dışı eğitimi alabilirsiniz? 

Öğrenci Dostu Olması İle Bilinen Ukrayna'da Sınavsız Üniversite Eğitimi
İlk 1000'de yer alan üniversiteleri ile kaliteli eğitimin adresi olan Ukrayna, bugün yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen pek çok Türk vatandaşı öğrencimiz için geniş olanaklar vadetmektedir. Bologna Süreci’ne dahil olduğundan bu yana Avrupa’nın ve dünya eğitim arenasının parmakla gösterilen ülkelerinden birisi haline gelen Ukrayna, uzun akademik gelişmeler sonucunda ulusal bir yüksek öğrenim sistemi oluşturmayı başarmıştır. Peki Ukrayna'da hangi kurumlarda sınavsız bir eğitim alabilirsiniz? Bogomolets Tıp Üniversitesi, Karazin Kharkiv Üniversitesi, Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, Sumy Devlet Üniversitesi, Odessa Politeknik Üniversitesi, Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi Ukrayna'da sınavsız eğitim alabileceğiniz saygın kurumlardan yalnızca bir kaçıdır.

Kaliteli Ve Prestijli Okulları İle Polonya'da Sınavsız Eğitim
Öğrenci dostu ülkeler arasında yer alan bir diğer ülke olan Polonya, sınavsız eğitim için tercih edebileceğiniz bir başka ülkedir. Sunduğu güvenilir, uygun ve çok çeşitli eğitim fırsatları nedeniyle Polonya’da eğitim giderek daha çok tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Ülkenin yaşam ve eğitim giderlerinin uygun olması, eğitim ve öğretimin kaliteli olması gibi nedenlerden dolayı farklı ülkelerden birçok kişi eğitim almak için Polonya’ya gitmektedir. Peki Polonya'nın en iyi üniversiteleri hangileridir? Varşova Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Lodz Teknoloji Üniversitesi, Lodz Tıp Üniversitesi, Poznan Teknoloji Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi Polonya'da sınavsız eğitim alabileceğiniz kaliteli kurumlar arasında yer almaktadır. 

Balkanların Gözbebeği Makedonya'da Sınavsız Yurt Dışı Eğitimi
Kültürümüze olan yakınlığı ile bilinen ve Türkçe'nin fazlasıyla konuşulduğu ülkelerin başında gelen  Makedonya, bugün yurt dışında eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin en fazla rağbet gösterdiği yerlerden biridir. Ülke, Avrupa'da sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz bir başka yerdir. Avrupa'da bir çok üniversite, sınavsız eğitim sunmaktadır. Bu okulların başında Makedonya'da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi gelmektedir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırmanız mümkündür.

Siz de hayallerinizdeki bölümü üniversite sınavı derdi olmadan okumak ve yurt dışı üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. Hayallerini erteleme, Draft Eğitim ile sınavsız yurt dışı eğitimine merhaba de!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız