DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Üniversite Sınavıyla Psikolojinizi Bozmayın:  Psikoloji Eğitimini Sınavsız Alın

Yurt dışında sınav stresi olmadan, sadece lise diplomanız ile kayıt olarak Psikoloji eğitimi almak ister miydiniz? "Evet" yanıtını verdiğinizi duyar gibiyiz. Yurt dışında bulunan çoğu okul, sınav derdi olmadan öğrencilerine prestijli bir eğitim vermektedir. Üstelik bu kurumların çoğu dünya standartlarında verdikleri eğitim ile ün salmıştır. Üniversite sınavı kaygısı olmadan başvurabileceğiniz bu saygın kurumlar, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Peki bu kurumlar hangileridir?

Sınavsız Bir Şekilde Psikoloji Bölümü Okuyabileceğiniz Kaliteli Bir Kurum: Karazin Kharkiv Üniversitesi

Ukrayna'da bulunan çoğu üniversite, sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Bu kurumlardan en köklü olanı ise Karazin Kharkiv Üniversitesi'dir.  Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'in ardından, Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kuruldu. Doğu Avrupa'daki en eski eğitim kurumlarından biridir ve Lviv Üniversitesi'nden sonra Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur. Üniversite Ukraynanın Harkov şehrinde bulunmaktadır . 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında En iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 382. sırada yer almaktadır.Üniversite Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için mezunlardan  baraj puanı istenmez , Mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadır.

Rusya'nın En Prestijli Okulu: Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi, Rusya'nın en prestijli okullarından biridir. Okul, sınavsız bir şekilde öğrencilerine eğitim vermektedir. Kazan Federal Üniversitesi, seçkin akademisyenleri ve başarılarıyla insanlığın tümüne hizmet eden mezunları sayesinde uluslararası ün kazanmış köklü bir eğitim kurumudur. Üniversitenin benzersiz kültürü, Kazan ve Volga bölgesinin gelişimini şekillendirmiştir. 2010 yılında "Federal" üniversite statüsünü kazanmasıyla birlikte eğitim faaliyetleri daha da ivme kazanmıştır. Kazan Federal Üniversitesi, günümüzde yerel ve uluslararası işbirliği programlarına katılım gösteren, akademi ve sektör arasında köprü görevi gören, uluslararası alanda üst düzey araştırmalar ve yeniliklerle adından söz ettiren bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Son yıllarda çeşitli uzmanlık merkezleri ve dünya klasmanında araştırma ve eğitim laboratuvarları da kurulmuştur.

Dünyanın En Saygın Kurumlarından Biri: Bakü Devlet Üniversitesi

Kardeş ülke Azerbaycan'da bulunan Bakü Devlet Üniversitesi, sınavsız bir şekilde Psikoloji eğitimi alabileceğiniz kaliteli yurt dışı okulları arasında başı çekmektedir diyebiliriz. Azerbaycan‘ın en eski ve saygın üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi; 1919 yılında kurulmuştur. 1934 yılında Azerbaycan genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği yönetimi, Azerbaycan'da okumak isteyenlerin sayısını yeniden artırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur.

Sınav kaygısı olmadan eğitim alabileceğiniz yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız