DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Slovenya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Üniversite Tanınırlık Sorgulama

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için eğitim alacağı üniversitenin Türkiye tarafından tanınırlığı olup olmadığına dair sorgulama yapması; üniversiteye başlamadan önce gerekli olan bir uygulamadır. Çünkü yurtdışında bulunan birçok üniversite YÖK tarafından tanınırlık hakkına sahip olurken bazı üniversiteler tanınmamaktadır. 

Tanınma; üniversiteler ile ilgili olarak ortaya çıkan özel bir durumdur. Yurtdışında gidilecek olan ülkedeki üniversitenin kadrosu, fiziki yapısı, eğitim uygulamaları gibi birtakım ölçütlerinin incelenmesi ile üniversitelerin Türkiye'deki üniversitelere uygunluğuna ve ayrıca üniversite vasfı taşıyıp taşımadığına dair bir gösterge olması açısından önem taşımaktadır.

Öğrencilerin mezun olduklarında diplomalarını almaları ile denklik başvurusu yapması için mutlaka üniversitenin YÖK tarafından tanınıyor olması gerekmektedir, bir başka deyişle denklik başvurusu yapabilmenin ön koşuludur. Yurtdışında eğitim almak isteyenler üniversitenin tanınırlığı olup olmadığına dair YÖK’e dilekçe vererek öğrenme olanağı bulabilmektedir. Üniversite tanınırlığının sorgulanması için YÖK sayfasında matbu bir dilekçe örneği de bulunmaktadır. Yurtdışında eğitim gören öğrencilerin denklik alabilmesi açısından YÖK tanınırlığı hayati önem taşımaktadır. Tanınan okullardan mezun olan öğrenciler mezuniyet sonrası denklik alıp iş hayatına atılabileceklerdir. Bu konuda geniş kapsamlı bilgi almak, ülke ve üniversite tercihlerinizi yapabilmek için uzman danışmanlarımıza bu konuda her türlü bilgiyi danışabilir ve gerekli olan tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız