DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi'nde Hangi Bölümler Var?

Sınavsız eğitim denilince akla gelen ülkelerden biri Makedonya. Burası, Batı Avrupa'ki diğer ülkelere nazaran çok daha uygun yaşam giderleri ve harç masraflarıyla her bütçeye uygun koşullar sunuyor. Bu sebeplerden dolayı Makedonya’da eğitim, ülkemizden yurt dışına gitmek ve sınavsız üniversitelerden faydalanmak isteyen öğrenci adayları tarafından sıklıkla tercih edilen bir yer. Başkent Üsküp’te yer alan Kril-i Metodi Üniversitesi de Uluslararası Balkan Üniversitesi gibi  Makedonya’nın en iyi okullarından biri olarak gösterilmektedir. Makedon dilinde eğitim veren bu okulda çok geniş bir eğitim yelpazesinde yüksek eğitim görmek mümkün oluyor. 

Üniversite Hakkında Bilgiler

Makedonya Cumhuriyeti’nde kurulmuş ilk devlet üniversitesi Kiril i Metodi Üniversitesidir. Üsküp Üniversitesi  olarak da bilinir. Kuruluşunda üç fakülte ile Makedonya’da eğitim hayatına  başlamıştır. Şu anda 21 fakülte 5 araştırma enstitüsü ve devasa bir kampüsü ile Makedonya’da eğitim camiasına hizmet vermektedir.

Kiril i Metodi üniversitesi ( Üsküp Üniversitesi ) 'nde, günümüzde yaklaşık 50.000 yerli ve yabancı öğrencisi mevcuttur. Türkiye de dâhil dünya genelinde yaklaşık 70 ülke tarafından diplomaları tanınmaktadır. Kiril i Metodi üniversitesi, Makedonya’da eğitim  ve bilim konusunda branşlarında uzman kadrosuyla günümüz şartlarına uygun en iyi kalifiye eleman yetiştiren saygın bir devlet üniversitesidir. Yaklaşık 3.000 kadar saygın eğitim ve öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi akademik personel ile Makedonya’da eğitim  hizmeti vermektedir. Şu ana kadar 130.000 kadar lisans düzeyinde 10.000 kadar yüksek lisans düzeyinde, 6.000 kadar doktora derecesi mevcuttur.

Hangi Bölümler Var?

Bu okulda Beden Eğitimi, Bilgisayar Mühendisliği, Çekim, Diş Hekimliği, Dramatik Sanatlar, Eczacılık, Elektrik Mühendisliği, Filoloji, Fizik Tedavi, Grafik, Güzel Sanatlar, Hemşirelik, Heykel, Hukuk, İktisat, İnşaat Mühendisliği, Logopedi, Makine Mühendisliği, Matematik, Mimarlık, Mobilya Dizayn Teknisyenliği, Mütercim Tercümanlık, Müzik, Pedagoji, Sanat Pedagojisi, Radyoloji Teknikerliği, Sosyoloji, Tarih, Tarım ve Gıda, Tıp ve Veterinerlik alanlarında eğitim görebilirsiniz. 

Bize Ulaşın

Makedonya’daki üniversiteler, Avrupa’daki sınavsız üniversiteler hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız