DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Uygulamalı Eğitimleriyle Kariyerinize Katkı Yapacak Yurt Dışı Üniversiteleri

Uygulamalı eğitimleri ile kariyerinize katkı yapacak yurt dışı üniversitelerinde eğitim almak, sizi her açıdan donanımlı bir mezun yapacaktır diyebiliriz. Özellikle Avrupa'da bulunan bu saygın kurumlar, parlak bir kariyer hedefleyen çoğu kişinin ilk tercihleri arasında gelmektedir. Öğrencilerin ders başarılarında nelerin etkili olduğunu belirleyen bir sistem olan uygulamalı eğitim programları, bugün dünyanın en kaliteli okullarında öğrencilerine sunulmaktadır. Bu sayede öğrenciler hangi derse ne şekilde yatkın olduklarını tespit ederek, kendi vizyonlarına dair bilgiler elde edebilir ve başarısını ikiye katlayabilirler.

Ukrayna'nın en iyi üniversitelerinden biri olan  Kiev Politeknik Üniversitesi bu kurumların başında gelmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi bölümlerinde eğitim almak için meslek lisesi veya düz lise diplomasına sahip olmak yeterli olmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesine giriş için taban puan gerekmemektedir. Lise veya meslek lisesi mezunları Kiev Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alabilmektedir.  Kurum birçok uluslararası firma ile araştırma ve eğitim konularında işbirliği içindedir. Kiev Politeknik Üniversitesi bölümlerinde eğitim fiyatları Rusça ve İngilizce dillerine göre değişiklik göstermektedir.

Avrupa'da Kaliteli Bir Yurt Dışı Eğitimi Sizleri Bekliyor

Avrupa'da bulunan pek çok kurum, yurt dışı eğitimi açısından oldukça iyi bir konumdadır. Bu okullardan bir diğeri ise Makedonya'da bulunan Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi'dir. Makedonya'nın seçkin üniversitelerine sınavsız giriş imkânıyla girmek isteyen öğrencilerimiz tarafından oldukça yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Sınav puanlarının ve lisede alınan eğitim alanı ve ortalamaların önemli olmadığı, sadece lise diplomasının arandığı bu üniversitelerde istediğiniz bölümde okuma fırsatı bulabilirsiniz. Balkan Yarımadası ülkesi olan Makedonya son dönemlerde yaptığı eğitim alanındaki çalışmalar ve gelişimle dünyanın çeşitli yerlerindeki öğrenciler için bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Yaşam şartlarının ekonomik olduğu bu ülkenin aynı zamanda eğitim masrafları oldukça düşük bütçe gerektirir. Türkçe dilinin yaygın kullanımı ve bazı üniversitelerin Türkçe dilinde kimi alanlarda eğitim sunması ülkemiz öğrencileri için büyük bir şanstır. Makedonya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi gerek eğitim kalitesi, gerekse geni sosyal olanaklarıyla sizi memnun edecek üniversiteler arasında yer alır.

Draft Yurtdışı Eğitim'in anlaşmalı olduğu pek çok kurumda uygulamalı eğitim programı verilmektedir. Ayrıca yine anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin bir çoğunda YÖK denkliği bulunmaktadır. Bu sayede yurt dışından alınmış bir diploma sahibi olsanız dahi, mesleğinizi ülkemizde icra edebilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için talep formumuzu doldurabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız