DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Uygun Fiyatlara Yurtdışı Üniversiteleri

Yurtdışında eğitim almak, bazı durumlarda Türkiye'dekine göre çok daha uygun ekonomik koşullarda mümkün olabiliyor. Bunun için karar vermeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapılmalı ve doğru kaynaklardan öğrenilen güncel bilgiler doğrultusunda yurtdışı eğitim seçeneği değerlendirilmelidir.

Yurtdışında eğitim almak çok yüksek bir ekonomik güce sahip olmayı gerektirmez; üniversite eğitimi alma umudunu üniversite sınavları sonrası yitiren ve hayatına lise mezunu olarak devam eden kişiler, Türkiye'deki özel üniversiteleri ya da vakıf üniversitelerini tercih ederek eğitime devam edebilmektedirler. Hiç imkânı olmayanlar ise lise mezunu olarak hayatını sürdürmeyi seçmektedirler. Ancak her bütçeye ve kişinin yeteneğine ya da bilgisine göre tercih edilebilecek uygun yurtdışı üniversiteleri; çok farklı ve avantajlı seçenekler sunmaktadır. Sınav zorunluluğu getirmeden, YÖK onaylı olarak İngilizce veya Türkçe dillerinden biri ile eğitim alabilme olanağı, Türk öğrenciler için son derece cazip bir seçenek olarak görünmektedir. Türkiye'de üniversite eğitimi alırken mutlaka bir maliyet söz konusu olacaktır. Devlet Üniversitesi, Vakıf Üniversitesi ya da özel üniversitelerde öğrenci olmanın bedeli üniversiteye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Eğitim için belli bir bütçe belirlemek ve bu bütçeyi sağlamak zorunludur. Konaklama, beslenme, ulaşım ve diğer giderler için Türkiye'de çok düşük bütçelerle üniversite eğitimi alabileceğinizi düşünüyorsanız; yurtdışında bu eğitimin çok daha ekonomik koşullarda sağlanabileceğini görmek sizi şaşırtabilir.

Yurtdışında çok yüksek ücretli üniversitelerin yanı sıra son derece uygun ekonomik koşullarda eğitim veren üniversiteler de bulunmaktadır. Ayrıca yurtdışındaki üniversitelerde eğitim almak, Türkiye'deki Vakıf Üniversitelerinde eğitim almaktan çok daha akılcı ve ekonomiktir.

İngiltere, Kanada, Macaristan, Polonya, Ukrayna, Almanya, Amerika, Avustralya gibi birçok ülkenin üniversitelerinde uygun ekonomik koşullarda eğitim alma olanağı bulabilirsiniz. Üniversitelerin herhangi bir bölümüne, kendi isteğiniz doğrultusunda sınavsız olarak kayıt yaptırma ve eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Uygun fiyatlı yurtdışı üniversite eğitimi pek çok ülkedeki üniversitelerde mümkün ve Türkiye'den de önemli bir öğrenci talebi olduğunu belirtelim.

Yurtdışında uygun fiyatlara sınavsız olarak dilediğiniz bölümde eğitim almak isterseniz; eğitim danışmanlarımızdan gerekli her türlü bilgiyi öğrenebilirsiniz. Yurtdışındaki üniversitelerde eğitim almak için denklik, tanınırlık, eğitim dili, konaklama, ulaşım, yeme-içme ve diğer giderler ile ilgili de ayrıntılı bilgilere danışmanlarımız aracılığıyla ulaşmak için bizi Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizde ziyaret edebilir, telefon veya Canlı Destek hattımız üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız