DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uygun Fiyatlarla Diş Hekimliği Okuyabileceğiniz Yurt Dışı Üniversiteleri

Diş Hekimliği, ülkemizde oldukça revaçta olan bir bölümdür. Ülkemizde birçok kaliteli kurum vardır ancak bu kurumlar yüksek üniversite puanı istemektedir. Yurt dışında bulunan kurumlar ise puansız ve sınavsız bir şekilde eğitim vermektedir. Pek çok öğrencinin özellikle yurt dışında bulunan okulları tercih etme sebebi budur. Ayrıca burada bulunan okullar, saygın eğitimleri ile kendilerini ispatlamış kurumlardır. Peki uygun fiyatlarla Diş Hekimliği okuyabileceğiniz yurt dışı üniversiteleri hangileridir?

Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi
Üsküp'te yer alan Üsküp Üniversitesi, Kuzey Makedonya'daki en eski ve en büyük devlet üniversitesidir. Adını Bizans Hıristiyan ilahiyatçıları ve misyonerler Cyril ve Methodius'tan almıştır. Üniversitenin bir diğer adı Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi'dir. 2018–19 öğretim yılı itibariyle, üniversiteye toplam 25,220 öğrenci kayıtlıdır. Ayrıca, öğretim ve araştırma kadrosu 2.390 kişidir; bu, üniversitenin kurumlarındaki 300'den fazla üye tarafından da desteklendiği anlamına gelmektedir. Ana eğitim dili Makedonca'dır, ancak İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca eğitim programları da bulunmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi
Azerbaycan Tıp Üniversitesi, tıp alanında üniversite eğitimi almak isteyen ancak Türkiye’deki üniversitelerden birine yerleşememiş öğrenciler için uygun ekonomik şartları, kaliteli ve AB standartlarındaki eğitim ve öğretim sistemiyle iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi, devlet üniversitesidir. 1931 yılında temelleri atılan üniversite özel bir eğitim kuruluşu olarak Nariman Narimanov adıyla Azerbaycan Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermiştir. 1991 yılında Azerbaycan Tıp Enstitüsü ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi bağımsız bir eğitim merkezi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Kütüphanesinde 600 binden fazla kitap yer alan üniversitede birçok organizasyon, konferans, sempozyum ve seminer düzenlenmektedir. Dünya üniversiteleri arasında 8163. sırada yer almaktadır.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi
Tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de KDTÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Uluslararası eğitim, KDTÜ'nün önceliklerinden biridir.

Siz de geleceğinizi bu saygın kurumlardan biri ile şekillendirmek istiyorsanız İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız