DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Uygun Fiyatlarla İstediğiniz Bölümü Okuyabileceğiniz  Azerbaycan Üniversiteleri

Uygun fiyatlarla istediğiniz bölümü okuyabileceğiniz Azerbaycan üniversiteleri, bugün pek çok bilim insanını yetiştirmiş kalifiye kurumlardandır. Ayrıca bu kurumlar dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında bulunmakta olup, akademik müfredatı dünya standartları seviyesindedir. Ayrıca bu kurumlar YÖK denkliğine sahip olup, ülkeye döndüğünüzde de rahatça mesleğinizi icra edebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Ülkemize kültürel açıdan son derece yakın olan Azerbaycan; Türkiye Türkçesi ile eğitim veren üniversiteleri ile de yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sık sık tercih ettiği ülkelerden birisi olmaya devam etmektedir. Bugün itibarıyla 38 devlet üniversitesinin ve 11 özel üniversitenin bulunduğu Azerbaycan kurumlarında toplamda 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki gelişkin petrol sektörünün bir etkisi olarak pratik ve teknik konularda pek çok insan bu ülkedeki bir yüksek öğrenim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitülerinin bulunduğu Azerbaycan bu alanların yanı sıra sosyal bilimler ve tıp alanlarında da sık sık tercih edilen üniversitelere sahiptir.

Azerbaycan Üniversiteleri Ve Yıllık Bütçeleri

Bakü Slavyan Üniversitesi, Azerbaycan'ın en kaliteli okullarından biridir ve yıllık harç ücreti yaklaşık 710 Dolar'dan başlamaktadır. 1946 yılında kurulmuş olan Azerbaycan Öğretmen Enstitüsü, 2000 yılında Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in talimatı ile oluşturulan profesör kadrosu ile üniversite statüsüne geçmiş ve Slavyan Üniversitesi adını almıştır. Bakü Slavyan Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de ekonomik olması nedeniyle, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konularında verdiği eğitim ile bu alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlamaktadır. Çift dilli eğitim programları sunması, dünyadan birçok öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

Azerbaycan'da BSÜ gibi daha pek çok uygun fiyatlı okul bulunmaktadır. Azerbaycan’ın en popüler okulları arasında Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Bakü Yüksek Petrol Okulu, Bakü Mühendislik Üniversitesi, Hazar Üniversitesi, Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi gibi kurumlar yer almaktadır ki ülkenin en büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde 11.000’den fazla öğrenci yüksek öğrenimlerini sürdürmektedirler.

Azerbaycan üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile size uygun olan bölüm ve okulu seçebilir ve bu doğrultuda geleceğinizi parlak adımlarla şekillendirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız