DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Uygun Fiyatlarla Yurtdışında Tıp Okumak:  Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Kardeş ülkemiz Azerbaycan dahilinde bulunan bir özerk bölge olan Nahçıvan, öğrenciler için ekonomik koşullara sahip olmasından ve sınavsız bir eğitim fırsatı sunmasından dolayı harika bir seçenektir. Özellikle uygun fiyatlarla eğitim-öğretim olanağı sunan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin vazgeçilmez tercihlerindendir diyebiliriz.

Kültürel yakınlık dolayısıyla yurtdışında eğitim görmek isteyen Türk öğrenciler için gayet isabetli bir seçenek niteliğindeki Nahçıvan, özellikle yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen bir çok öğrenci için bulunmaz bir fırsattır. Kafkasya'daki üniversiteler kapsamında tıp eğitimi açısından rakipsiz olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi söz konusu diğer üniversitelere kıyasla son derece gelişmiş teknolojik olanaklara ve modern laboratuvarlara sahiptir. 

Geniş olanaklarının yardımıyla tıp eğitimi alacak öğrencilere alacakları kaliteli akademik eğitimi kusursuz bir saha deneyimiyle harmanlama şansı veren Nahçıvan Devlet Üniversitesi her geçen gün zenginleşen Azerbaycan Devleti tarafından finanse edildiğinden dolayı Türkiye'de tıp eğitimi veren çoğu üniversiteye ve üniversite hastanesine kıyasla geniş olanakları bünyesinde barındırmaktadır. 

Bazı bölümleri ÖSYM kılavuzunda da yer alan Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nden alınacak bir tıp diploması hem Türkiye hem de Avrupa ülkeleri bazında tanınmaktadır. Uzmanlık eğitimi konusunda da zengin seçeneklere sahip olan üniversite dünyanın en saygın mesleklerinden birisi olan doktorluğa hak ettiği değeri fazlasıyla vermektedir. 

Eğitim dili Rusça ve Azerbaycan Türkçesi olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi'ne kayıt yaptıracak olan öğrenciler Azerbaycan Türkçesinin Türkiye Türkçesine yakınlığından dolayı eğitimlerine kolaylıkla adapte olabileceklerdir. 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi hatrı sayılır yurtdışı bağlantılarına da sahip bir üniversitedir. Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği'ne üye olan üniversitenin eğitimi bu üyelikler sayesinde güncelliğini korumaktadır. 

Yurtdışı kaynaklı 3 adet TEMPUS hibe projesini de yöneten üniversitenin aldığı uluslararası akademik güvenoyu sarsılmaz bir konumdadır.

Verdiği kaliteli eğitim dışında hem konaklama hem de yaşam standartları açısından son derece uygun olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nde geleneksel öğrenci yurtlarının yerini uygun fiyatlı öğrenci evleri almıştır. Bu sayede öğrenciler son derece özgür bir yüksek öğrenim hayatını maddi açıdan zorlanmadan sürdürme şansına erişmektedir. Çoğu yurtdışı eğitim kurumunda son derece pahalı ve zahmetli bir süreç olan tıp eğitiminin olabilecek en ekonomik şekilde verildiği eğitim kurumu yurtdışı eğitimin getirdiği maddi yüklerinden sakınma isteğindeki öğrencilerin ilk tercihi olmalıdır. 

Türkiye'ye kıyasla dahi eğitim giderlerinin daha uygun olduğu Nahçıvan'ın bu seçkin kurumunda kaliteli bir yurtdışı tıp eğitimini uygun bir fiyata alabilirsiniz. Bu sayede de maddi kaygılar olmadan eğitiminize odaklanabilir ve diğer yükseköğretim kurumlarının sunacağı bir üniversite eğitimine kıyasla daha yüksek bir başarı standardı yakalayabilirsiniz.

Uygun fiyatlarla tıp eğitimi almak, Nahçıvan Devlet Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak ve yurtdışı eğitim programları hakkında detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerini ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarımızla görüşebilir ve size uygun yurtdışı eğitim programınızı en güvenilir şekilde seçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız