DRAFT BLOG

Uygun Fiyatlı Bosna-Hersek Üniversiteleri Hangileridir?

Balkanlar'ın gözde ülkelerinden biri olan Bosna-Hersek, Adriyatik denizine kıyısı olması sebebi ile binlerce gezginin uğrak yerlerinden biridir. Eski bir Osmanlı şehri olan Saraybosna; tarihi yapıları, yemyeşil doğası, kendine has kültürü ile dikkat çekmektedir. Ülke aynı zamanda modern bir eğitim sistemine sahip olmakla birlikte, binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan üniversiteleri ile göz doldurmaktadır. Ülkede eğitim dili Boşnakça ve İngilizce'dir. Ayrıca burada bulunan saygın kurumlarda sınavsız eğitim alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Peki Bosna-Hersek'te eğitim alabileceğiniz saygın kurumlar hangileridir?

Saraybosna Üniversitesi
Bosna-Hersek'in en büyük üniversitesi olan Saraybosna Üniversitesi, 1949 yılında kurulmuştur. Ülkenin aynı zamanda en eski ve köklü kurumu olan Saraybosna Üniversitesi, birçok programa da ev sahipliği yapar. Her akademik yılda, Bologna Beyanatına göre, yeni Avrupa üç ya da dört yıllık lisans çalışmaları devam eder. 1 Ulusal ve üniversite Kütüphanesi 1945 yılında kurulmuştur. 45 organizasyonsal birimi, 1 Öğrenci Birliği Saraybosna Üniversitesi'ndeki öğrenci derneklerinin bir ağı olarak 1998 yılında kurulmuştur. 

Tuzla Üniversitesi
Bosna-Hersek'te sınavsız ve uygun fiyatlı yurt dışı eğitimi alabileceğiniz bir kurum olan Tuzla Üniversitesi;  1958 yılında kurulmuştur. Eczacılık bölümünden Elektrik Mühendisliği bölümüne, Gıda Mühendisliği bölümünden Hukuk bölümüne, İşletme bölümünden Tıp bölümüne kadar birçok programa ev sahipliği yapan kurum, yurt dışında eğitim almak isteyenler için avantajlı fırsatlar sunar. 1972 yılından bu yana yurt dışından ve yurt içinden eğitim anlaşmaları ile işbirliğine girmiş olan kurum, ülkemiz öğrencileri tarafından tercih edilmektedir.

Zenica Üniversitesi
Yıllık 1.500 Euro'ya okuyabileceğiniz bir kurum olan Zenica Üniversitesi, kaliteli ve saygın bir devlet üniversitesidir. Zenica Üniversitesi 1959-1961 yıllarında ilk olarak Metalurji Mühendisliği alanında eğitim vermiş ve daha sonra programlarını genişletmiştir.  2005 yılında Türk Dili Edebiyatı bölümü açılmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi'nin, Zenica Üniversitesi ile işbirliği bulunmaktadır. Zenica Üniversitesi Avrupa'da sınavsız ve uygun fiyatlı yurt dışı eğitimi alabileceğiniz saygın bir kurumdur.

Yurt dışında sınavsız eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimiz ile iletişime geçebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız