DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uygun Fiyatlı Psikoloji Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Yurt dışında üniversite okumak, gidilen ülkenin yaşam maliyetleri de göz önüne alındığında, ülkemize göre daha uygun seçenekler vadetmektedir. Pek çok bölümde uygun fiyatlarla yurt dışı eğitimi alabileceğiniz gibi ülkemiz öğrencileri tarafından da oldukça benimsenen bir bölüm olan Psikoloji bölümünü de uygun fiyatlarla okuyabileceğiniz ülkeler bulunmaktadır. Psikoloji eğitimi almak yalnızca bir kariyer hedefi olarak değil, kendini geliştirmek açısından da oldukça önemlidir. Psikoloji alanında eğitim almış bir kimse insan benliğine dair yeni bakış açıları kazanır, gözlem ve analiz becerileri derinleşir ve eleştirel düşünmeyle sorunlara farklı yorumlar ve alternatif çözümler üretebilir. Yurt dışında Psikoloji eğitimi almak ise yeni kültürlerle tanışmak, dil öğrenmek gibi avantajlarla birlikte kişinin ufkunu genişletmesine ve böylece eğitim aldığı alanda da daha çağdaş ve renkli bakış açılarına sahip olmasına olanak sağlar.

Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi

Yurt dışında Psikoloji eğitimi alınabilecek pek çok kaliteli ve köklü üniversite bulunmaktadır. Bunların bir kısmı, dünya genelinde en iyi 1000 üniversite arasında bulunan önemli eğitim kurumlarıdır. Bazılarından kısaca bahsetmek gerekirse Ukrayna’da bulunan Karazin Kharkiv Üniversitesi Doğu Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından olup 1804 yılında kurulmuştur. Kayıt için sınav şartının aranmadığı, lise ve dengi diplomaların yeterli olduğu bu köklü üniversitede psikoloji eğitimi almak mümkündür. Polonya’da bulunan Varşova Üniversitesi ise dünya genelinde en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Üniversitede İngilizce müfredatlı psikoloji eğitimi verilmektedir. Psikoloji eğitiminin de verildiği bir diğer önemli üniversite, Azerbaycan’ın en köklü ve prestijli üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’dir. Burada Azerbaycan Türkçesi ile dil sorunu yaşamadan Psikoloji eğitimi almak mümkündür. Macaristan’daki Peç Üniversitesi ise Orta Avrupa’nın en köklü eğitim kurumlarından biridir. Başvuru için üniversite sınav şartının aranmadığı Peç Üniversitesi’nde İngilizce müfredatlı psikoloji eğitimi verilmektedir.

Uzaktan Eğitim İle Psikoloji Eğitimi Alın

Uzaktan eğitim olanakları sunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Psikoloji alanında  eğitim alabilirsiniz. Makedonya’nın Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu şehirlerinden olan Gostivar şehrinde yer alan üniversitede tüm dersler Türkçe olarak verilmektedir. Bu anlamıyla Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde, yeni bir dilde ders takibinin zorlaşmasıyla akademik başarının olumsuz etkilenebileceği bir öğrencilik geçirmektense ana dilinizde eğitim görebilirsiniz. Bologna sürecine ve Türkiye üniversitelerinin ders programlarına uygun eğitim veren Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Hukuk, İktisat, Mimarlık, Sosyal Bilimler ve Bilişim fakülteleri bulunmaktadır. Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik eğitiminin verildiği üniversitede uzaktan eğitim imkanıyla da evrensel değerlere uygun, nitelikli ve çağdaş eğitim alabilirsiniz.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız