DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Uygun Harç Ücretleri İle  Uçak Mühendisliği Eğitimi

Uçak mühendisliği gittikçe popülerleşen bir meslek ve havayolu taşımacılığının da dünyada ne kadar vazgeçilmez olduğu apaçık ortada. Bu alanda her zaman kalifiye elemana ihtiyaç var, dolayısıyla uçak teknolojilerine meraklı pek çok öğrenci adayı bu alanda uzmanlaşmış yurt dışı kurumlarında eğitim alma fırsatlarını araştırıyor. Yurt dışında uçak mühendisliği okumanın maddi koşulları üniversitelerin bulunduğu ülkeye ve gidecek olan öğrencinin ekonomik durumuna göre elbette değişkenlik gösteriyor. Fakat Avrupa standartlarında uçak mühendisliği eğitimi veren uygun fiyatlı yurt dışı okulları bulmak son derece mümkün. 

Sınavsız üniversiteler de Doğu Avrupa bölgelerinde oldukça yaygın olduğundan, sınav engeline takılmak istemeyen pek çok kişi sınavsız mühendislik eğitimi alabileceği Rus, Makedon, Polonya üniversitelerine başvuruyor. Ülkemizde  oldukça yüksek puanlar gerektiren uçak mühendisliği bölümlerine bu ve benzeri ülkelerde yalnızca lise diplomanız, not dökümünüz ve dil yeterliliği belgenizle başvurabiliyorsunuz. 

İşte o kaliteli ama uygun fiyatlı okullardan bazıları…

Ukrayna: Kiev Politeknik Üniversitesi

Bu okuldan başka yazılarımızda da bahsettik. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer alan bu okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. Uçak mühendisliği bölümünde olduğu gibi diğer bölümlerinde de oldukça uygun harç ücretleriyle kaliteli eğitimi birlikte vermektedir. Eğitim dili Rusça, İngilizce ve Ukraynaca’dır. 19. yüzyıl sonlarına dayanan uzun bir teknik eğitim geleneğinin mirasçısı olan bir kurumdur ve ayrıca sınavsız öğrenci kabul etmektedir. 

Rusya: Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi

Rusya’nın başkenti Moskova’da yer alan bir teknik okuldur. 1971 yılında kurulmuştur. Sivil havacılık alanı ve sektörünün gelişmesinde dünyaca önemli bir yeri vardır. Geniş bir teknik eğitim yelpazesi sunmaktadır. Sınavsız öğrenci kabul etmesi ve uygun harç masraflarıyla ülkemizden de pek çok öğrencinin tercih listesine girmektedir. Boeing ve Airbus sponsorluğunda geliştirdikleri eğitim simülatörleriyle bilinen bir eğitim kurumudur. 

Ukrayna Devlet Kirovograd Uçuş Akademisi

Ukrayna’nın Kirovograd şehrinde yer alır. Eğitim dili İngilizce ve Rusça olarak belirlenen bu uçuş akademisi son derece uygun harç masraflarıyla kaliteli eğitim sunmaktadır. 1951 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdüren bir okul olarak sınavsız öğrenci kabul etmektedir. 

Avrupa’da uçak mühendisliği eğitimi, sınavsız üniversitelerle ilgili sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bizlere sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız