DRAFT BLOG

Uygun Ücretleri Olan Yurt Dışı Üniversiteleri

Son yıllarda özellikle Türk öğrencilerimiz yurt dışında üniversite okumanın avantajlarını araştırıyor. Yurt dışında üniversite okumanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki hiç kuşkusuz, yurt dışında yer alan üniversitelerin sınavsız bir şekilde öğrenci kabul ediyor oluşudur. Yani bir diğer tabirle öğrenciler, sadece lise diploması ile istedikleri bölüme ve okula kayıt olabilirler. Ayrıca bazı okulların harç ücretleri oldukça uygundur. Gerek yaşam maliyetleri, gerek uygun harç ücretleri baz alındığında, yurt dışında üniversite okumak yurt içinde okumaktan çok daha avantajlı bir hale gelmektedir. İşte size hem sınavsız hem de uygun fiyatlarla okuyabileceğiniz bir kaç kurum:

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Uluslararası Balkan Üniversitesi İngilizce eğitim veren bir üniversitedir. Sınavsız öğrenci almak için İngilizceye hakim olmak önem taşımaktadır. Üniversitenin harç ücretleri uygun olduğu gibi, başarılı öğrencilerine de burs vermektedir. Balkan Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Ayrıca Erasmus ve Mevlana Değişim programları ile tam olarak bir uluslararası üniversite niteliğindedir. Üniversite içerisinde eğitimin yanı sıra daha birçok aktivitenin de olması üniversitenin etkinlikler konusunda da faaliyetlerini ortaya koymaktadır. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan ve üniversite lisans programları sayesinde sizlere ekonomik üniversite programı sunmaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi, Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitimi çok ekonomik koşullarda alma imkânı sağlamaktadır. ÖSYM kılavuzunda da yer alan üniversite aynı zamanda sınavsız olarak da öğrenci kabul etmektedir. Bakü Devlet Üniversitesi, Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitim anlayışı ile öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir. Bakü Devlet Üniversitesinde bulunan bölümlerde sınav şartı olmadan yükseköğretiminizi tamamlayabilme olanağı bulunmaktadır. Eğitim dili olarak Rusça ve Azerbaycan Türkçesi kullanılmakta olan Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi ayrıca direk denklik sağlaması açısından da Türkiye'deki öğrenciler için bir avantaj yaratmaktadır. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinde yükseköğrenim olanağı bulunmasının yanı sıra ayrıca yüksek lisans, doktora programları da bulunmaktadır.

Varşova Üniversitesi

Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması) gibi listelerde zirveye oynayan Varşova Üniversitesi, Polonya’nın en iyi üniversitesidir. Her yıl yaklaşık 48 bin öğrencinin eğitim aldığı Varşova Üniversitesi, 37 dilde ders, 35 doktora ve 130’dan fazla doktora sonrası program, 3 MBA programı ve çok geniş yelpazede lisans, yüksek lisans, doktora programı sunmaktadır. 3350’den fazla araştırmanın yürütüldüğü Varşova Üniversitesi’nde, 3750 akademisyen görev yapmaktadır. Varşova Üniversitesi bünyesinde yürütülen araştırmalar dünya çapında ödüller kazanmıştır. 

Yurt dışında uygun fiyatlarla sınavsız eğitim almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız