DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uygun Yaşam Maliyetleriyle Makedonya’da Okuyun!

Son zamanlarda yükselen döviz kurları, yurtdışında eğitim almayı düşünen bazı öğrenci adayları arasında çeşitli tereddütlere neden olmakta, çocuklarını yurtdışında okutmak isteyen ailelerde çeşitli maddi kaygılar uyandırmaktadır. Ancak her devletin ekonomik şartlarının ve yaşam maliyetlerinin birbirinden farklı olduğu düşünüldüğünde, durumun böyle olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Yurtdışında uygun fiyatlarla üniversite okuyup kaliteli eğitim almak mümkün!

Yaşam standartları açısından Türkiye’den daha uygun fiyatlarla kaliteli üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında Makedonya gelir. Vatandaşlarının Avrupa Birliği’ne vize muafiyetine sahip olduğu, Balkanların samimi ve şirin ülkesi Makedonya, pek çok açıdan Türkiye’den bir kesit gibidir. Türkçe, Makedonya’da en çok konuşulan dillerden biridir ve Makedonya ile yoğun kültürel bağlarımız bulunmaktadır. Başkent Üsküp’ün Eski Çarşı’sında gezerken bir Türk çarşısında gezdiğinizi hissedebilirsiniz. 

Dünya genelinde ucuz yaşam standartlarıyla öne çıkan ülkeler genellikle sorunlu bölgeler olsa da Makedonya bu noktada en büyük istisnalardan biridir. Makedonya, Avrupa’nın kıyısında bulunan son derece güvenli bir ülkedir. Yunanistan’la yaşadığı isim sorununu geride bırakmak için bu yıl attıkları önemli adımdan sonra Avrupa Birliği’ne doğru yolculuğunu emin adımlarla sürdürmesi beklenmektedir.

Makedonya, ucuz olmasına rağmen özellikle gıda ve konaklama açısından çok kaliteli seçeneklere erişim sağlayabileceğiniz bir ülkedir. Bunun nedeni, Makedonya’nın büyük ölçüde bir tarım ülkesi olmasıdır. Dolayısıyla, marketlerden, restoranlardan ve diğer yerlerden yapacağınız mutfak alışverişi bütçenize hiç dokunmayacaktır. Konaklama için de yine çok uygun fiyatlı yurtları tercih edebilir veya ev kiralama seçeneklerini düşünebilirsiniz. 

Bahsettiğimiz avantajlarının yanı sıra kaliteli üniversiteleri de yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin Makedonya’yı sık tercih etmelerinin başlıca nedenlerindendir. Uluslararası Balkan Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, FON Üniversitesi gibi nitelikli üniversitelere sınavsız kayıt yaptırabilir, dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Başka bir deyişle, Makedonya’da istediğiniz bölümü okumak için lise diplomanızla başvurmanız yeterlidir!

Makedonya’da sınavsız yurtdışı eğitim ve üniversite seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze bilgi almayı da tercih edebilirsiniz. Tecrübeli danışmanlarımız Makedonya üniversiteleri ile ilgili tüm sorularınıza yanıt vermekten memnuniyet duyacaktır. Arayın, geleceğinizi planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız