DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uzaktan Doktora Eğitimi Alabilir Miyim?

Doktora, akademik bir kariyere odaklanmak isteyen öğrencilerin nihai duraklarından biridir. Yüksek lisans eğitimi alındıktan sonra gerçekleşen bir doktora eğitimi, size akademisyenliğin kapılarını aralayacaktır. Ancak Türkiye’de doktora eğitimi için kadro bulmak fazlasıyla zordur. Bu sebepten dolayı da pek çok öğrenci doktora çalışmaları için yurtdışına yönelmektedir. Peki uzaktan doktora eğitimi almak mümkün mü?

Uzaktan Doktora Eğitimi

Doktora eğitimi yaklaşık olarak 4 yıl sürer. Ne var ki bu eğitimi almakta olan çoğu öğrenci artık kariyerlerine odaklanmış olduklarından dolayı çalışma hayatına başlamışlardır. Bu sebepten dolayı da öğrenciler eğitimlerine gereken odağı gösteremiyor olabilir veya kariyerlerinden tamamıyla vazgeçmek zorunda kalabilirler. Siz de eğitim hayatınızı tamamladıktan sonra çalışma hayatına başlamış bir birey misiniz? Ancak bu arada doktora eğitiminizi de tamamlamak mı istiyorsunuz? Bu durumda sizin elinizdeki en önemli fırsatlardan biri şüphesiz ki uzaktan doktora eğitimidir. Genellikle bu eğitime yurtdışında sınavsız bir şekilde katılabilirsiniz. Uzaktan alınacak bir doktora eğitimi ise Balkan üniversitelerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Uygun fiyatları ve makul konaklama seçenekleri ile Balkan ülkeleri bu konuda iyi bir tercihtir. Konaklamayı sadece vize ve final sınavları döneminde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun dışında elbette okula devam vs zorunluluğu yoktur. Bununla birlikte uzaktan eğitim ile doktora eğitimi almanız hem işinize engel olmayacak hem de eğitiminizi başarıyla bitirmenize yol açacaktır.

Hangi Üniversiteler Uzaktan Doktora Eğitimi Verir?

Balkan ülkeleri arasında yer alan Romanya, Makedonya gibi ülkelerin belli başlı üniversiteleri, uzaktan doktora eğitimi veren kurumlar arasında yer almaktadırlar. Özellikle de Makedonya’daki üniversiteler arasında bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi gibi kurumlar size bu alanda büyük yardım sağlamaktadır. Aynı zamanda bu üniversitelerde bulunan Mimarlık, Hukuk, Danışmanlık ve Rehberlik, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerde de dilerseniz doktora eğitiminizi tamamlamanız gayet mümkündür.

 Uzaktan Doktora Eğitimi Almanın Avantajları Nedir?

Uzaktan doktora eğitimi size kariyeriniz ve maddi imkanlarınız açısından büyük faydalar sağlayacaktır. Uzaktan doktora eğitimi sayesinde hem kariyerinizde hızlıca yükselebilir hem de hayatınız boyunca harika koşullarda iş hayatınızı sürdürme imkanı bulabilirsiniz. Romanya, Makedonya ve Balkan üniversitelerinin sunmuş olduğu uzaktan doktora eğitiminde kaliteli ve uluslararası eğitim standartları uygulanmaktadır. Üniversitede Türkçe’nin yanında isterseniz İngilizce, Makedonca ve Arnavutça gibi dillerde de eğitim alabilirsiniz. Bu sayede dil becerinizi ve yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Kendi dilinizden farklı bir dilde eğitim alabileceğiniz uzaktan doktora programını Makedonya Üniversiteleri’nde almanız tavsiye edilir. Çünkü Makedonya’da bulunan üniversiteler YÖK Denkliği konusunda size en az sorun çıkaracak eğitim kurumlarıdır. 

Uzaktan eğitim ile doktora programlarına katılmak ve dünyanın en kaliteli ilk 1000 okulundan birinde eğitim almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz pek çok yurtdışı üniversitesi dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız