DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Eğitim Adalet Lisans Tamamlama Yapılır mı?

Zabıt katipliği, gardiyanlık, icra memurluğu gibi meslekler edinmenizi sağlayan Adalet bölümü, ülkemizde öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bir bölümdür. Bu bölüm üniversitelerin Hukuk Fakültesi bünyesindeki Adalet Meslek Yüksekokulu bölümünde okutulmaktadır. Hukuk bölümü için yeterli puanı alamayan öğrenciler genellikle bu bölüme yönelmektedir. Ülkemizde şöyle yanlış bir kanı vardır: 2 yıllık bölüm okuyan öğrencilerin meslekleri, sanki 4 yıllık bölüm okuyan öğrencilere kıyasla yetersizdir. Bu son derece yanlış bir kanıdır zira her mesleğin kendine has özellikleri vardır. Peki uzaktan eğitim ile Adalet lisans tamamlama yapılır mı?

Yurt Dışında Uzaktan Lisans Tamamlama
Ülkemizde DGS'ye girmek zorunda olan öğrenciler, 2 yıllık bölümlerini 4 yıllık bir fakülte ile tamamlamak isterler. Ancak yurt dışında böyle bir uygulama yoktur. Siz bu bölümün derslerini saydırarak DGS'ye girmeden sınavsız bir şekilde Hukuk bölümü okuyabilirsiniz. Peki hangi ülkede ve hangi okullarda uzaktan lisans tamamlama yapmanız mümkündür? Avrupa'da sınavsız ve uzaktan eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülke Ukrayna'dır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi; uzaktan eğitim alabileceğiniz saygın bir kurumdur. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Üniversitenin bir çok bölümü bulunmaktadır. Bunlar; Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ekonomi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Teknolojileri vb. bölümlerdir. 

Yurt Dışında Uzaktan Hukuk
Yurt dışında uzaktan Hukuk okuyabileceğiniz bir diğer ülke Makedonya'dır. Makedonya'da bulunan kurumlar da uzaktan eğitim vermektedir. Makedonya’da uzaktan Hukuk bölümü okuyabileceğiniz okullarımızdan ilki Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türk üniversitelerine paralel bir müfredatı takip ettiği için ve Türkçe eğitim sunduğundan dolayı, uzaktan eğitimle Hukuk okumak isteyen adayların ilk tercihlerinden biridir.  Vizyon Üniversitesi, tıpkı ismi gibi uluslararası bir konuma sahiptir. Bundan dolayı da kariyerini yurt dışında inşa etme düşüncesinde olan öğrenciler için  kusursuz bir seçim olarak görülmektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni etkili kılan en önemli unsurların arasında kurumun akademik disiplini, geniş bakış açısı ve öğrencilerine gösterdiği saygı gelmektedir.

Adalet bölümünüzü Hukuk bölümüne tamamlamak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız