DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Bölümleri 2016

Türkiye'de birçok lise mezunu üniversite sınavlarında, sınav sisteminden dolayı açıkta kalabilmekte ve üniversiteyi okuyamamaktadır. Ayrıca 2 yıllık meslek yüksekokullarında okuduktan sonra lisans tamamlama programlarına da katılmamaktadırlar. Yatay geçişin olmaması ya da taban puanlarının yüksek olması bu açıdan da kaybetme ihtimalini ortaya çıkarmaktadır. Bu gibi durumlarda uzaktan eğitim alma ve özel bir üniversitede okuma şansı bulunur. Ancak Türkiye'deki özel üniversitelerde taban puanı şartı olması dolayısıyla birçok öğrenci bundan yararlanamamaktadır. Bu gibi durumlar için yurtdışında eğitim veren üniversiteler alternatif birer eğitim imkânı sunar. Uzaktan eğitim olarak devam mecburiyeti olmadan üniversite eğitimi alabilme imkânı; artık birçok kişi için avantaj taşımaktadır.

Uzaktan eğitim bölümleri ile ilgili 2016-2017 yılında birçok üniversite geniş kapsamlı bölümlerle sizlere eğitim sunmak için kapılarını açmıştır. Dilerseniz bu üniversitelerden birini tercih ederek ve istediğiniz bölümde okuyarak size üniversiteye devam mecburiyeti olmadan uzaktan eğitimle tamamlayabilirsiniz. Üstelik devam mecburiyeti olan okullardan hiçbir farkı olmadan aynı statüde ve aynı avantajlara sahip olmanız en önemli fırsatıdır. Uzaktan eğitim veren üniversiteler özellikle Balkan üniversitelerinde Türkçe eğitim veren Makedonya'daki üniversiteler de çok daha avantajlı olarak yer almaktadır.

Makedonya'da bulunan Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Fon Üniversitesi ve Uluslararası MİT Üniversitesi Türkçe eğitim vermektedir. Bu üniversitelerde uzaktan eğitim alma şansı bulabilirsiniz. Bölüm olarak istediğiniz herhangi bir bölümü tercih etme imkânınız da bulunmaktadır. Ayrıca diğer üniversitelerde İngilizce, Arnavutça ve Makedonca dillerinde eğitim sunmaktadır. Dilerseniz kendi diliniz dışında bir üniversitede eğitim almak istiyorsanız; bunlardan birini seçebilirsiniz. Oldukça geniş kapasiteli fakültelerin olduğu ve birçok bölümün yer aldığı üniversitelerde siz de uzaktan eğitim alarak kolaylıkla üniversiteyi bitirebilirsiniz. Sadece sınavlara katılmanız ve sınav süresince Makedonya'da kalma mecburiyetiniz bulunması ayrıca bir avantaj yaratır. Bu süreler içerisinde konaklama açısından da oldukça kolaylık sunan Makedonya'da konuşulan dillerden birisi de Türkçedir.

Hiçbir şekilde yabancılık çekmeden üniversite okuyabilme şansını böylece yakalamış olursunuz. Uzaktan eğitim bölümleri ile ilgili 2016-2017 yılları içerisinde hangi bölümlerde uzaktan eğitim alabileceğinizi dair geniş kapsamlı bilgileri Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden alabilirsiniz. Danışmanlarımız sizlere gerekli olan tüm ayrıntılarıyla üniversitelerin detaylarını, bölümlerle ilgili bilgiyi size sunacaktır.

İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizden direkt olarak bilgi alabilir ya da sitemiz üzerinden canlı destek hattına bağlanarak danışman arkadaşımızdan yardım isteyebilirsiniz. Sizler de üniversite hayatına atılmak ve üniversiteyi bitirerek daha iyi koşullarda çalışma imkânı yakalamak istiyorsanız uzaktan eğitim fırsatını değerlendirmelisiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız