DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitim ile  Hukuk Okuyabilir miyim?

Çeşitli sebeplerden dolayı örgün eğitime katılacak vakit bulamıyor fakat hayalini kurduğunuz alanda eğitim almak istiyorsanız uzaktan eğitim tam da size göre bir eğitim programıdır. Yurt dışında üniversite eğitimi almak her ne kadar kulağa çekici gelse de hali hazırda Türkiye’de yaşayan birisi için zorlayıcı bir süreç olabilmektedir. Ancak yurt dışı üniversitelerinden birine kayıt olmak istiyor ancak bulunduğunuz yeri terk etmek istemiyorsanız uzaktan eğitim seçeneğini deneyebilirsiniz. Zira uzaktan eğitim fırsatıyla başka bir ülkenin ağır ekonomik masraflarıyla ve sevdiklerinizden ayrılmadan, kolayca yurt dışı eğitimi alabilirsiniz. Özellikle Hukuk gibi ülkemizde yüksek puan gerektiren bir bölümü, yurt dışında uzaktan eğitim ile okuyabilir ve bu sayede uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın da sahibi olabilirsiniz.

Uzaktan öğrenim alacağınız üniversiteye sadece sınav zamanlarında giderek ve mevcut yaşamınızın düzenini bozmadan, YÖK tarafından tanınırlık kazanmış eğitim kurumlarında global standartlarda bir diplomaya kavuşabilirsiniz. Peki, hangi üniversiteler kaliteli uzaktan eğitim programlarıyla isimlerini duyurmuşlardır?

Makedonya Ve Uzaktan Eğitim

Makedonya'da bulunan pek çok saygın kurum uzaktan eğitim vermektedir. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Gostivar isimli Türk nüfusun yoğun olduğu bir şehirde bulunmaktadır. Bu konumundan dolayı üniversite Türkçe akreditasyona sahip olup Türkçe dilinde eğitim veren bölümleri içinde bulundurur. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, hem ulusal hem de global düzeyde akademik araştırmalar yürüten bir eğitim kurumu olmakla birlikte Türkçe kaynaklar eşliğinde uzaktan eğitim almak isteyenlerin seçimidir.

Öğrencilerine uzaktan eğitim olanağı tanıyan bir diğer üniversite ise Makedonya’nın başkenti Üsküp’te kurulmuş olan Fon Üniversitesi’dir. Üniversite, Makedonya’nın kurulan ilk özel üniversitesidir. Fon Üniversitesi’nin kaliteli eğitim programlarından birini tercih etmeniz halinde, uzaktan eğitim fırsatını yakalayacağınız bölümler arasında Hukuk ve Mimarlık bölümleri ön plana çıkmaktadır. Bu bölümler için, Makedonca ve İngilizce olarak belirlenen eğitim dillerinden birini seçme imkânı da Fon Üniversitesi’nin öğrencilerine sunulmaktadır.

Ukrayna'da Uzaktan Eğitim İle Hukuk

Ukrayna, uzaktan eğitim ile Hukuk bölümü okuyabileceğiniz bir diğer ülkedir. Burada yer alan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi ve Kharkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen kurumlarından olup öğrencilere uzaktan Hukuk eğitimi vermektedir. Yurt dışında uzaktan eğitim fırsatlarını değerlendirmek istiyor ve kalifiye bir eğitim almak istiyorsanız bu iki üniversite de sizin için iyi bir fırsattır.

Yurt dışı kurumları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ve yurt dışı eğitim programınızı en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız