DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim ile Lisans Okumak Pahalı Mı?

Koronavirüs süreci ile birlikte adını sıkça duymuş olduğumuz uzaktan eğitim, aslında sandığımız kadar yeni bir eğitim sistemi değildir. Özellikle yurt dışına çıkamayan ancak kaliteli bir yurt dışı üniversitesinden mezun olmak isteyen öğrenci adayları için biçilmez bir kaftan olan uzaktan eğitim, Avrupa okullarında kaliteli bir şekilde öğrencilerine sunulmaktadır. Elbette öğrencilerin aklında şu soru olabilir: Acaba uzaktan eğitim ile lisans okumak pahalı mı? Baştan söyleyelim, uzaktan öğrenim sandığınız gibi pahalı bir eğitim modeli değildir. 

Her okulun ücreti farklılık göstermektedir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, uzaktan eğitim masrafları yurt içinde alacağınız bir eğitimin masrafından farksızdır. Ayrıca örgün öğrenim ile aynı haklara sahipsiniz. Yani diplomanızda uzaktan eğitime dair herhangi bir ibare bulunmayacaktır. Peki yurt dışında ve özellikle Avrupa'da hangi okullarda uzaktan eğitim alınmalı? Türkçe eğitim veren yurt dışı kurumları var mıdır? Yurt dışında okumak için üniversite sınavından kaç puan almak gereklidir?

Avrupa'da Sınavsız Uzaktan Eğitim Fırsatları
Öncelikle baştan söyleyelim, Avrupa'da bulunan sayacağımız okulların hiçbiri sizden üniversite sınavı şartı aramamaktadır. Yani bu kurumlara sınavsız bir şekilde kayıt yaptırabilirsiniz. Yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz ilk okul Vizyon Üniversitesi'dir. Vizyon Üniversitesi kendi ülkesinde Türkçe eğitim konusunda akreditasyon alabilmiş olan ve YÖK tarafından tanınan Avrupa’daki tek üniversitedir. Eğitim ve öğretim aşamalarında etik değerleri benimsemiş, toplum yararına bir sistem kurgulayan, Avrupa standartlarında eğitim kalitesine sahip üniversite; her yıl yurt dışından öğrenci kabul etmektedir. Vizyon Üniversitesine kayıt olabilmek için herhangi bir sınav sonucu zorunluluğu yoktur, Makedonya eğitim sistemi gereği sadece lise mezunu olan herkes üniversite eğitimi alma hakkına sahiptir.

Avrupa'da uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer okul Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi'dir. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Yurt dışı okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizden ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız