DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Eğitim ile Lisans Tamamlamak

Uzaktan eğitim, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir eğitim modelidir. Çağın getirileri ve gelişen teknolojiler ile birlikte artık üniversite okumak, son derece kolay ve pratik hale gelmiştir. Bu eğitim modeli aslında eski bir program olup özellikle yurt dışı okullarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hem sınav derdi olmadan bir üniversite okumak,  hem de bulunduğu yeri terk etmeden yurt dışında  lisans tamamlama eğitimi almak Türk öğrencilerimiz için oldukça caziptir. Peki uzaktan eğitim ile lisans tamamlamak mümkün müdür? Hangi okullarda uzaktan lisans tamamlama yapılır?

Uzaktan Eğitim Nedir? 
Uzaktan eğitim zaman ve mekân kavramı olmadan tamamen bağımsız bir şekilde hareket eden öğrencinin kampüse gelme zorunluluğu olmadan eğitim almasıdır. Bu sayede eğitim alan kişi; hem dilediği eğitimi almış olacak hem de iş hayatı ya da sosyal hayatı içerisinde hiçbir değişim yaratmayacaktır. Daha çok çalışanlar için alternatif bir eğitim olan uzaktan eğitim; ayrıca yüksek lisans ve doktorasını yapmak isteyenler için de avantajlı bir konumdadır. Balkan üniversiteleri bu konuda oldukça kaliteli bir eğitim sunmaktadır. 

Uzaktan Eğitim Nerede Yapılır?
Makedonya Üniversitelerinde uzaktan eğitim programlarına katıldığınızda devam mecburiyeti olmaması; çalışırken okuyabilme olanağını da size sunmaktadır. Ayrıca uzaktan eğitim programlarında değerlendirme ve ölçme sistemlerinin denetlenebilir bir şekilde uygulanması ve eğitim dilinin Türkçe olması birçok açıdan avantaj yaratmaktadır. Eğitim sunulan programların yükseköğretim programları ile eşdeğer ve paralel olması açısından da önemlidir. Uzaktan eğitim programlarına katılmanız sınav zamanı Makedonya’da kalmanız demektir. 

Hangi Bölümlerde Lisans Tamamlama Yapabilirim?
Makedonya'da lisans tamamlama bölümleri olarak Hukuk, Mimarlık, Danışmanlık ve Rehberlik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Diplomasi bölümleri, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümleri tercih edebilirsiniz. Makedonya'da bu bölümlerde istediğiniz lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Sadece sınavlara girmek için Makedonya’ya gideceğiniz zamanlarda konaklama ihtiyacınızı da kolaylıkla karşılayabileceğiniz kiralık evler ve apartlar bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde son derece ekonomik koşullarda konaklama, yeme-içme ve ulaşım sağlayabilirsiniz.

Her açıdan kaliteli bir eğitim almak, geleceğiniz ile ilgili yatırım yapmak istiyorsanız, meslek seçiminize de karar verdiyseniz bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız ile konu ile ilgili daha sağlıklı bilgi almak ve kayıt olmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız