DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim ile Mezun Olmanın Dezavantajı Var Mıdır?

Uzaktan eğitim; zaman ve mekandan bağımsız olarak, çeşitli materyaller aracılığı ile ilgili ders ortamına katılım göstermeyi ifade eder. Uzaktan öğrenim modeline yakın diğer eğitim modelleri ise mektupla eğitim ve açık öğretim sistemidir. Uzaktan eğitim özellikle halihazırda bir işte çalışan ya da çalışmayıp ev hanımı olan veya bulunduğu yeri herhangi bir sebepten dolayı terk edemeyecek olan kişiler için oldukça idealdir. Bugün milyonlarca öğrencinin tercih ettiği bu eğitim modelinin hiçbir dezavantajı yoktur. Zira diplomanız örgün eğitim gören bir öğrencinin diplomasından farksızdır. Bir başka deyişle, diplomanızda "uzaktan eğitim" ibaresi yer almaz. 

Peki Avrupa'da uzaktan eğitim ile öğrenci kabul eden kaliteli kurumlar hangileridir? Bu kurumlarda sınavsız eğitim almak mümkün müdür? Hangi bölümlerde uzaktan eğitim alınır? Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, sayacağımız tüm okullar sınavsız öğrenci kabul etmektedir. Yani siz sadece lise diplomanız ile kayıt olabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız! Üniversite sınavı derdi olmadan hayallerinizdeki bölümü yurt dışı üniversitelerinde ve uzaktan eğitimle okuyabilirsiniz. Gelin bu kurumlara hep beraber bir göz atalım.

Avrupa'da Uzaktan Eğitim Veren Kaliteli Kurumlar Hangileridir?
Avrupa'da uzaktan eğitim almak dendiği zaman akla ilk gelen okul Uluslararası Vizyon Üniversitesi'dir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Bilişim Mühendisliği, Hukuk, İktisat, Mimarlık vb. bir çok programda uzaktan eğitim ile üniversite okuyabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Peki başka hangi kurumlarda kaliteli ve saygın bir uzaktan eğitim alınır? Bu konunun bir diğer adresi Ukrayna'dır. Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi Ukrayna'nın önde gelen kurumları arasında yer almakta olup, öğrencilerine aynı zamanda uzaktan eğitim sunmaktadır. Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen IV. Seviye akreditasyonla hizmet veren bu üniversitenin eğitim dili İngilizce ve Rusça'dır. 1953 yılından beri yabancılar da bu üniversitede eğitim alabilmektedir.

Kurumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız