DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Eğitim ile Mimarlık Okumak

Öğrencilerin, öğretmenler ve diğer öğrencilerle zaman ve mekan bağlamında birbirlerinden uzak olduğu eğitim modeline uzaktan eğitim denir. Uzaktan eğitim, mektupla eğitim, açık öğretim gibi eğitim modelleri her ne kadar günümüzde sıklıkla duyulur hale gelmiş olsa da aslında kökü ve tarihi çok daha eskiye dayanmaktadır. Kaynaklara göre 1700'lü yılların ilk çeyreğinde ortaya çıkan yazışarak eğitim, bu eğitim modelinin atası sayılmaktadır. Peki uzaktan eğitimle Mimarlık okumak mümkün müdür?

Yurt Dışında Uzaktan Mimarlık
Mimarlık, son yılların gözde mesleklerinden biri olup prestijli konumunu gelecekte de sürdürmesi beklenmektedir. Mimarlar; hayatımızın her alanında bulunduğumuz mekanların iç ve dış tasarımında en kritik rolü oynayan meslek gruplarından biridir. İyi mimari örnekleri, bir şehrin değerini artırması açısından da çok önemlidir. Bu prestijli niteliğinden dolayı Mimarlık bölümleri çoğu zaman yüksek puanlarla öğrenci kabul etmektedir. Avrupa’nın Türk eğitim müfredatına paralel ve Türkçe eğitim veren tek üniversitesi olma özelliğini elinde bulunduran Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Balkanların şirin ve güzel ülkesi Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunur. Gostivar, Türkçenin yoğun konuşulduğu bir şehirdir. Ayrıca çok uygun yaşam maliyetleri nedeniyle yılda iki kez sınavlara girmek için Makedonya’ya gittiğinizde çok az harcama yaparak konforlu konaklama imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih ettiğinizde, DGS puanınız ne olursa olsun derslerinizi saydırarak lisans tamamlama yapabilirsiniz. Ayrıca, ülkemizdeki döviz kuru dalgalanmalarına karşı güzel bir duruş sergileyen Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencilerine %15 oranında indirim uygulamaya başlamıştır. Bu da UVÜ’yü tercih sebebi kılan avantajlardan biridir.

YÖK Denkliği Ve Uzaktan Eğitim
Yurt dışında DGS’ye girmeden, sadece vize ve final sınavlarına giderek uzaktan eğitim ile istediğiniz bölümü gönül rahatlığıyla tamamlayabilirsiniz. ‘Yurt dışında eğitim alırken farklı dildeki derslerden nasıl geçerim?’ diye sakın düşünmeyin! Yurt dışında danışmanlığını yaptığımız üniversitelerin bir avantajı da Türkçe eğitim vermeleridir. Danışmanlığını yaptığımız tüm okulların ayrıca  YÖK denkliği bulunmaktadır. Sadece Yükseköğretim Kurumu gerekli gördüğü takdirde gerçekten eğitim alıp almadığınızı test etmek amaçlı sizleri bir ‘seviye tespit sınavına’ tabi tutabilmektedir. Sınav geçme notu 40’dır. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Yükseköğrenim Kurumu ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzaktan Mimarlık bölümü okuyabileceğiniz diğer okullar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız