DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Eğitim İle Mühendislik Okumak Mümkün Mü?

Gelişen teknoloji, iş imkanları ve sahip olduğu prestij sayesinde mühendislik, çağımızın en gözde mesleklerindendir. Mühendis olmak istiyor ancak üniversite okumaya zamanınızın olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yurtdışındaki üniversitelerde uzaktan eğitim sayesinde mühendislik okumak mümkündür. 

Ülkemizdeki sınav sistemi hayali mühendislik okumak olan pek çok gencin de hayallerinden vazgeçmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle uzaktan eğitimle yurtdışındaki üniversitelerde mühendislik eğitimi almak onlar için de avantajlıdır. Sevdiklerinizden uzak kalmadan, hobilerinize ve kendinize de zaman ayırarak prestijli ve uluslararası tanınırlığı olan üniversitelerden mezun olmak hiç de zor değil. 

Uzaktan eğitimle mühendislik programları sunan üniversitelere kayıt yaptırmak için herhangi bir sınav koşulu aranmamaktadır. Lise ve dengi bir diplomaya sahipseniz istediğiniz bölüme rahatlıkla kayıt olabilirsiniz. Uzaktan eğitimde derslere devam zorunluluğunuz bulunmamaktadır, yalnızca sınav dönemlerinde gidip sınavlara girmeniz yeterlidir. Türkiye’de ve dünya genelinde pek çok ülkede geçerliliği olan bir mühendislik diplomasına sahip olmak için tercih edebileceğiniz ülkeler arasında Ukrayna ve Makedonya ön plana çıkan ülkelerdendir. Ülkemizden ulaşımın çok kısa ve rahat olduğu iki ülke uzaktan eğitim açısından oldukça avantajlıdır. Ulaşımın yanı sıra konaklama ve yeme-içme konularında da oldukça uygun maliyetlerle kaliteli olanaklar sunan bu ülkeler zaman açısından tasarruf etmenize ve orada bulunduğunuz süre zarfında keyifli ve rahat bir deneyim yaşamanıza olanak sağlar. Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi ile Ukrayna’da bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian uzaktan mühendislik eğitimi alabileceğiniz okullardan. 

Makedonya’nın Gostivar kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi güçlü eğitim kadrosu ve sunduğu kaliteli eğitimle mühendislik alanında oldukça iyi yetişmiş mezunlar vermektedir. Şehirde Türk nüfusu yoğun olduğundan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin eğitim dili tamamıyla Türkçedir. Bilişim Mühendisliği alanında uzaktan eğitim veren üniversitede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları bulunmaktadır. Ukrayna’da yer alan genç bir üniversite olan Odessa Uluslararası Humanitarian da uzaktan mühendislik eğitimi alabileceğiniz okullar arasındadır. Bologna sürecine dahil olan üniversite 4. akreditasyon seviyesinde olup eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Alanında uzman ve dinamik öğretim kadrosuyla öne çıkan Odessa Uluslararası Humanitarian’da uzaktan Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.

Eğer siz de yaşam koşullarınızı değiştirmek zorunda kalmadan uluslararası düzeyde mühendislik eğitimi almak istiyorsanız uzaktan eğitim veren yurtdışı üniversite seçenekleri tam size göre. Yurtdışında uzaktan eğitim hakkında merak ettiklerinizi sormak, uzaktan eğitim veren üniversiteleri daha yakından tanımak isterseniz uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Yüz yüze bilgi almak için Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizi arayarak randevu alabilir, ücretsiz kariyer danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız