DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitim İle Okuyabileceğiniz Bölümler

Uzaktan eğitim bugün artık pek çok kişinin tercih ettiği bir eğitim modelidir. Üniversite eğitimini yarıda bırakarak iş hayatına atılmış, ekonomik nedenlerle eğitimini çalışarak sürdürmek zorunda olan, bir takım nedenlerle örgün eğitim alamayacak ancak eğitimini devam ettirmek isteyen insanlar için uzaktan eğitim oldukça iyi bir alternatiftir diyebiliriz. Türkiye'de sınavsız olarak uzaktan eğitim fırsatı dahi mümkün olmadığından, yurt dışında sınavsız ve devam zorunluluğu olmayan programlar dikkat çekici hale gelmiştir.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Fırsatı

Yurt dışında eğitim almak artık Türkiye’de bulunan özel üniversitelerde eğitim almaktan daha çok uygun ekonomik koşullarda sağlanabilmektedir. Her açıdan farklı birçok alternatif sunan yurt dışı üniversiteleri, özellikle kariyerini parlak adımlarla yürümek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsattır. Belli bir düzen oluşturdunuz ve iyi bir işiniz var; ancak kariyerinizi de yükseltmek istiyorsunuz. İşte sizin için tam anlamıyla bir avantaj olacak ve eğitiminizi yurt dışında uzaktan eğitim olarak tamamlayacak üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Üstelik yurt dışında uzaktan eğitim alacağınız bölümü kendiniz seçiyor ve dilediğiniz üniversiteye gidebiliyorsunuz.

Hangi Bölümlerde Okuyabilirim?

Yurt dışında uzaktan eğitim için popüler olarak tercih edebileceğiniz Tıp, Hukuk, Mühendislik, Ekonomi, Bilişim Mühendisliği gibi daha pek çok bölüm dünyanın pek çok ülkesinde uzaktan eğitim olanağı ile okunabilmektedir. Yurt dışında uzaktan eğitimde devam zorunluluğu bulunmaması işinize zaman ayırmanıza ve bu arada eğitiminizi de tamamlamanıza olanak sağlayacaktır. Yurt dışında uzaktan eğitim ile üniversite okuyabileceğiniz ülkeler arasında Makedonya gelmektedir. Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi uzaktan öğrenim alabileceğiniz kaliteli bir okuldur. Kurum, Gostivar kentinde kurulmuştur. Gostivar kenti Türk nüfus yoğunluğu en yüksek kenttir. Bu nedenle konuşulan dil Türkçedir. Hem eğitim dili açısından hem de kültürel benzerliklerden dolayı sınavlara gittiğinizde hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Uluslararası Vizyon Üniversitesinin başka bir avantajı da Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip bir kurum olmasıdır. Tüm eğitim programları Türkiye’de eğitim veren üniversitelere ve Bologna sürecine uygun şekilde hazırlanmıştır.

Yurt dışında daha pek çok ülkede ve bölümde eğitim alabilirsiniz. Bu ülkelerin ve okulların hangileri olduğunu öğrenmek ve yurt dışı okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız