DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitim ile PDR Okunur Mu?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olan PDR, farklı kurum ve iş alanlarında çalışılabilme imkânı bulunan bir bölümdür. Özellikle son yıllarda, belirli bir sayının üzerinde personeli bulunan özel ve devlet kurumlarında istihdam edilmesi zorunlu olmasıyla da yaygınlaşan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mesleği, bu bölümün ön plana çıkmasına, puanlarının yükselmesine ve kontenjanların artmasına sebep olmuştur.

Kendinizi ve etrafınızdaki insanları daha iyi anlamanıza, daha iyi tanımanıza ve davranışlarınızdan düşünce yapınıza her şeyi analiz etmeyi öğrenebildiğiniz PDR bölümü, şahsınıza da çok önemli katkılar sunar. Yaptığınız meslekte maddi kazanç kadar manevi kazanç da sağlamak istiyorsanız, insanlara doğrudan yardım etmeyi amaçlayan bu meslek aslında tam size göredir.

 

Sürekli değişen ve gelişen toplum dinamiğiyle birlikte PDR mesleği de gelişmekte olup hayat boyu öğrenme sürecinin en çok yaşandığı mesleklerden biridir. Bu nedenle gelişime ve öğrenmeye açık kişileri mutlu edecek bir meslek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

PDR bölümü, eğitim teknolojilerinin son yeniliklerinden biri olan uzaktan eğitim konseptiyle de okunabilmektedir. İnternet çağının bize sağladığı en faydalı avantajlardan biri olan  uzaktan eğitim programıyla eğitim alırken, hangi üniversiteden ne düzeyde eğitim aldığınız çok önemlidir. Kaliteli bir üniversiteden iyi bir eğitim alarak size pek çok sektörün kapısını açacak bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

 

Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uzaktan Eğitim alanında kalitesiyle öncü olmuş okullardan biridir. 5 fakültede lisans ve yüksek lisans eğitiminin alınabildiği üniversiteye kayıt olmak için herhangi bir sınav sonucu gerekmemektedir. Başka bir deyişle, dilediğiniz bölümde sınavsız üniversite okuyabilirsiniz!

 

Makedonya, yaşam maliyetleri, öğrenim ücretleri, kültürü ile diğer Avrupa ülkelerine göre Türk vatandaşlarına çok uygun bir ülkedir. Bu sebeplerden ötürü Türkiye’den çok sayıda öğrencinin eğitim almaya gittiği Makedonya Üniversitelerinde genellikle Türkçe dilinde eğitim almak mümkündür.

 

Ancak siz birebir orada bulunmadan, evinizin konforunda eğitim almak istiyorsanız Vizyon Üniversitesi size bu fırsatı da sunmaktadır. Makedonya’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nden, Uzaktan Eğitim ile PDR bölümü okumak isterseniz, ayrıntılı bilgi ve kayıt işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşinin ehli danışmanlardan bilgi alarak geleceğinizi bir an önce planlamak için Draft Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilir, İstanbul, İzmir ve Ankara’daki ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız