DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Eğitim ile Psikoloji Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Bireylerin zihin ve davranışlarını sistematik olarak inceleyen bilim dalına Psikoloji adı verilmektedir. Aynı zamanda bilinç durumlarının incelenmesi anlamına da gelen Psikoloji, bugün üniversitelerde bölüm olarak okutulan değerli bir daldır. Ülkemizde bu bölümü okuyabileceğiniz kaliteli üniversiteler mevcuttur ancak üniversite sınavının nispeten zor olduğunu göz önüne alırsak, sınavsız yurt dışı üniversitelerinde Psikoloji eğitimi almak daha avantajlıdır. Üstelik bunu uzaktan eğitimle yapabilirsiniz.

Uzaktan Psikoloji Eğitimi
Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Balkanlar bölgesinde uzaktan eğitim ile Psikoloji okumak için ideal okullardan biridir. Vizyon Üniversitesi, Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı şehirde genellikle Türkçe konuşulmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi kaliteli bir eğitim kurumu olup bünyesindeki 4 fakülte kapsamında geniş çaplı yüksek öğrenim programları sunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir. Uzaktan eğitim alacağınız düşünülürse, eğitim dilinin Türkçe olması da sizin için büyük bir avantajdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde hazırlanan ders programları ve müfredat, ülkemizde eğitim veren üniversitelerin ders programına tamamen uygun bir müfredattır.

Uzaktan Eğitimde Denklik İmkanı Var Mıdır?
Uluslararası Vizyon Üniversitesi Makedonya’nın Türk nüfusu en yoğun şehri olan Gostivar’da yer almaktadır. Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip bir okul olan UVÜ’de tüm dersler Türkçe olarak verilmektedir. Yani, yabancı dil bilginiz yoksa öğrenmek için vakit harcamanıza gerek kalmayacak demektir. Uluslararası Vizyon Üniversitesinde devam zorunluluğu olmamakla birlikte uzaktan eğitim alabileceğiniz bölümler; Mimarlık Fakültesi, Psikoloji, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Bilişim Mühendisliğidir. Bu bölümlerde eğitim alırken sadece yılda iki kez sınavlara girmek için Makedonya’da hazır bulunmanız gerekecektir. Ancak Makedonya’ya vizesiz seyahat imkânı ve ülkemize yakınlığı nedeniyle hiç sorun çekmeyeceğinize eminiz. Üstelik Makedonya’nın çok uygun yaşam ve konaklama maliyetleri bütçenizi hiç zorlamayacak. Bu kurumdan mezun olduğunuzda YÖK Denkliğin'nden dolayı, mesleğinizi ülkemizde de gerçekleştirme imkanınız mevcuttur.

Psikoloji okumak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeyin, Draft Eğitim ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürün.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız