DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim ile Psikoloji Okuyabilir miyim?

Kelime anlamı ruh bilimi olan psikoloji; insan ve hayvan davranışları ile birlikte zihinsel süreçlerinin bilimsel yöntemler kullanılarak incelenmesidir. Psikoloji bölümü, gerek yurt içi gerek yurt dışında eğitim hedefleyen pek çok öğrencinin tercih ettiği bölümler arasında yer almaktadır. Peki yurt dışında uzaktan eğitim ile psikoloji eğitimi almak mümkün müdür?

Yurt dışındaki kaliteli üniversitelerin sağladığı uzaktan eğitim olanaklarından faydalanarak Psikoloji okuyabilir, mezun olduğunuzda ülkemizde de geçerliliği olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Böylece uluslararası düzeyde en saygın alanlardan biri olan Psikoloji eğitimi alabilir; bilimsel ve sistematik düşünme yeteneğinizi geliştirebilir, kendinize ve çevrenize dair farkındalığınızı yükseltebilir, kavrama ve iletişim becerilerinizi derinleştirebilir ve varoluşa dair yeni bakış açıları kazanabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Nedir? Ne İşe Yarar?

Uzaktan eğitim; hem zamandan hem de mekandan tasarruf yapmanızı sağlayan önemli bir eğitim programıdır. Halihazırda bir işte çalışan ya da yurt dışına çıkma durumu olmayan kişiler için oldukça ideal olan uzaktan eğitim, yurt dışı üniversiteleri tarafından da öğrencilerine kaliteli bir şekilde sunulmaktadır. Özellikle psikoloji gibi önemli bir bölümü okumak isteyen fakat yurt dışına çıkacak durumu olmayan kişiler, uzaktan eğitim ile bir yurt dışı üniversitesine kayıt olarak mezun olabilirler.

Psikoloji bölümü okumak size sadece çevrenizdeki insanları değil, kendinizi de mutlu etme yeteneği verecektir. Bu yüzden, bu bölüm sadece çevresindekileri değil kendisini de seven öğrencilerin tercihi olmuştur. Uzunca bir süredir insan sağlığındaki rolü tanınmış olan Psikoloji alanı, özellikle yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin tercih ettiği bölümlerden biridir.

Hangi Kurumlarda Uzaktan Bir Şekilde Psikoloji Okuyabilirim?

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Balkanlar bölgesinde uzaktan eğitim ile Psikoloji okumak için ideal okullardan biridir. Vizyon Üniversitesi, Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı şehirde genellikle Türkçe konuşulmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi kaliteli bir eğitim kurumu olup bünyesindeki 4 fakülte kapsamında geniş çaplı yüksek öğrenim programları sunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir. Uzaktan eğitim alacağınız düşünülürse, eğitim dilinin Türkçe olması da sizin için büyük bir avantajdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde hazırlanan ders programları ve müfredat, ülkemizde eğitim veren üniversitelerin ders programına tamamen uygun bir müfredattır.

 Yurt dışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız