DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitim ile Yüksek Lisans Yapabilir miyim?

Yurt dışında kaliteli bir üniversiteden yüksek lisans eğitimi almayı düşünüyor ancak mevcut konumunuzu değiştiremiyor musunuz? O halde size müjdeyi verelim. Yurt dışında bulunan kaliteli okullarda, zaman ve mekandan bağımsız olarak prestijli bir yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Üstelik bu okullar sınavsız bir şekilde öğrenci kabul etmekte olup, ülkemizdeki zorlayıcı sınav şartlarından sizi muaf tutarak hayallerinizdeki bölümü okumak için büyük avantajlar sağlamaktadır diyebiliriz.

Çok geniş bir yelpazede sunulan yüksek lisans programları; genel anlamda tezli ve tezsiz olmak üzere iki ana kategoride yer almaktadır. Tezli yüksek lisans programları akademik dereceler için gerekliyken tezsiz yüksek programlarında bitirme tezi zorunluluğu bulunmaz. Özellikle MBA, işletme, uluslararası ticaret, finans gibi alanlarda çoğu zaman tezsiz yüksek lisans programları mevcuttur. Peki hangi okullarda uzaktan öğrenim ile yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz?

Uzaktan Eğitimde Bir Dünya Markası: Makedonya

Makedonya'da bulunan bir çok kurum, uzaktan öğrenim ile lisans ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. Avrupa’nın gözde ülkelerinden biri olan Makedonya, kaliteli eğitimi ile ön plana çıkan bir ülkedir. Bu güzel ülkenin üniversitelerinde uzaktan eğitim alabileceğiniz okullar arasında eğitim dilinin Türkçe verildiği bir okul olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi bulunmaktadır. Türk halkının çoğunlukla yaşadığı Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda örgün eğitimindeki başarılı müfredatı ile de ön plana çıkmaktadır. Uzaktan aldığınız eğitim ile örgün eğitimi arasında ise hiçbir fark bulunmamaktadır. Dolayısıyla mevcut yerinizden kaliteli bir yurt dışı eğitimi almanız mümkündür. Makedonya’nın bünyesinde bulunan üniversitelerde uzaktan öğrenim alabileceğiniz bölümler arasında; Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık, Mühendislik, Hukuk gibi bölümler bulunmaktadır. Evet yanlış duymadınız. Okunması zor gibi görünen ve hatta uzaktan eğitim programı olmayacağı düşünülen bu bölümleri, Makedonya üniversiteleri sayesinde uzaktan bir şekilde okuyabilirsiniz.

Ukrayna'da Kaliteli Ve Prestijli Bir Uzaktan Eğitim Alabilirsiniz

Ukrayna’nın Odessa şehrinde yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi ise Bologna antlaşması dahil ve 4. akreditasyon seviyesinde saygın bir eğitim kurumudur. Ukrayna’nın en modern üniversitelerinden olan Odessa Uluslararası Humanitarian’da 4 fakülte, 2 enstitü ve 17 bölümde Rusça ve İngilizce müfredatlı eğitim verilmektedir. Aynı zamanda uzaktan eğitim olanağı da sunan bu üniversitede yaşam alanınızı terk etmek zorunda kalmadan, düşük masraflarla kaliteli eğitim alabilir ve diploma sahibi olabilirsiniz.

Dünyanın en kaliteli kurumlarında eğitim almak, yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için bize iletişim formumuzdan ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında kendini yetiştirmiş deneyimli eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız