DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim İle Yüksek Lisans Yapılır Mı?

Lisans eğitiminizin sonlarına yaklaşırken ya da tamamladıktan sonra aklınızda yüksek lisans eğitimi almak varsa ancak bir yandan da iş hayatına atılmak veya evdeki düzeninizi bozmak istemiyorsanız sizin için harika bir alternatifimiz var: Uzaktan eğitim ile yüksek lisans yapabilirsiniz. 

Yüksek lisans alanında eğitim almak için gerekli olan şartlardan bahsedelim önce, lisans diplomanız, mezun olduğunuz okul önemli olmaksızın ortalamanız aşağı yukarı 2,5 civarı olmalıdır. Daha düşük ortalamalarla kabul eden programlar da bulunur. Ayrıntılı ders ve not bilginiz, seçtiğiniz okul ve bölümün eğitim dilinde yeterlilik sertifika veya sınav notu belgeniz, profesör veya akademisyenlerden aldığınız 2 adet referans mektubunuz, özgeçmişiniz ve varsa eğer daha önce çalıştığınız yerlerden aldığınız referans mektubunuz yurtdışında yüksek lisans eğitimi almanız için gerekli olan evraklardır.

Yalnızca vize ve final sınavlarını katılmaya gidip onun dışında evde, kafede veya internet bağlantısı olan herhangi bir yerde eğitim alarak diploma sahibi olma imkanı tanıyan uzaktan eğitim programlarına katılabileceğiniz en iyi okullar: Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’dir. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Türkçe eğitim veren bir kurumdur. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nden Mimarlık, Psikoloji, Hukuk, İktisat ve Bilişim Mühendisliği alanlarında eğitim alabilirsiniz. 

Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi ise Ukrayna’nın Odessa şehrinin merkezinde bulunan Bologna sürecinde 4. Seviye akreditasyona sahip büyük ve köklü bir okuldur. Eğitim dili İngilizce ve Rusça olan okuldan bilgisayar mühendisliği, dil bilim ve tercümanlık, ekonomi ve yaşam, hukuk ve ekonomi alanlarında eğitim alabilirsiniz. 

Yurtdışında uzaktan yüksek lisans eğitimi almak için daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzun yıllardır bu alanda güvenilir bir şirket olarak faaliyetlerini sürdüren Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek deneyimli ve profesyonel danışman kadrosu ile görüşebilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız