DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim İnşaat Mühendisliği

Uzaktan eğitim; özellikle çalışanlar için eğitim almaya fırsat tanıyan bir alternatiftir. Uzaktan eğitim İnşaat Mühendisliği okumak isteyen birçok kişi bu fırsatı dilerse Türkiye içerisindeki üniversitelerde bulabilmektedir; ancak Türkiye'de bulunan üniversitelerin uzaktan eğitim için dahi sınav şartı koyması ve taban puan istemesi sınavlarda başarısız olan kişilere bu fırsatı değerlendirme imkânı sunmamaktadır.

 

İnşaat Mühendisliği okumak için yurtdışında bulunan ve sınavsız olarak öğrenci alan birçok üniversite uzaktan eğitim programına sahiptir. Özellikle Balkanlarda bulunan üniversitelerdeki İnşaat Mühendisliği bölümü, uzaktan eğitim programı dahilinde birçok üniversitede yer almaktadır. Özellikle Makedonya’da Türkçe eğitim veren üniversitelerin bulunması, Türkiye'deki öğrencilerin daha çok tercih etmesine etken yaratmaktadır. Kendi dilinizde uzaktan eğitim İnşaat Mühendisliği okumak istiyorsanız Makedonya'da bulunan Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Mit Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi içerisinde bu eğitimi alma imkânı bulabilirsiniz.

 

Makedonya'da bulunan ve Türkçe eğitim veren bu üniversitelerin Ayrıca YÖK tanınırlığının olması, en büyük avantajı sunmaktadır. Çünkü bu üniversitelerden uzaktan eğitim alarak İnşaat Mühendisliği okuduğunuz takdirde Türkiye'de eğitim almış gibi diplomaya sahip olabilirsiniz. Yani bu üniversiteden aldığınız diplomayı rahatlıkla Türkiye'de geçerli kılabilecek YÖK denkliği alırken size avantaj sağlayacaktır. Ayrıca bu üniversitelerde okumak için devam mecburiyeti olmaması artı bir avantajıdır. Eğer çalışıyor ve çalışırken uzaktan eğitim ile İnşaat Mühendisliği okumak istiyorsanız; sizin için bu durum bulunmaz bir fırsat olacaktır.

 

Sınav zamanlarında ülkeye gitmek ve konaklama ise oldukça kolaydır. Çünkü Makedonya'da Türkçe dilinin konuşulması ve konaklama için kiralık evler, apart ve yurtların bulunması size sorun yaratmadan konaklama şansını da sunmaktadır. Uzaktan eğitim İnşaat Mühendisliği fırsatını kaliteli öğrenim anlayışıyla sunan bu üniversitelerde okumak sizler için iş hayatına avantajlı başlamak anlamına gelecektir. Çünkü mezun olduğunuz üniversitelerin Avrupa standartlarında olması sizin eğitim kalitenizde de aldığınız eğitimle şansınızı artıracaktır.

 

Uzaktan eğitim İnşaat Mühendisliği ile ilgili gerekli olan belgeler, vize işlemleri, fiyatlar ve diğer konular hakkında bilgi almak istiyorsanız; Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara şubelerimizde sizlere gerekli olan tüm ayrıntılı bilgiler sunulmaktadır.

 

Danışmanlarımız sizlere uzaktan eğitim İnşaat Mühendisliği hakkında gerekli olan tüm bilgiyi verecek ve aynı zamanda eğitim aldığınız süre içerisinde her konuda sizlere yardımcı olacaktır. İnternet sitemiz üzerinden de canlı destek hattına bağlanarak bilgi almanız da mümkündür. Sizler de böyle bir eğitim şansını değerlendirmek istiyorsanız acele etmelisiniz. Yeni eğitim döneminde uzaktan eğitim İnşaat Mühendisliği okumaya ne dersiniz?

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız