DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Kayıt Tarihleri

Uzaktan eğitim özellikle üniversite okuyan ve üniversite hayallerini hala sürdüren gençler için ya da 30 yaş üstü yetişkinler için önemli bir fırsat yaratmaktadır. Uzaktan eğitimde çalışma hayatı içerisinde bulunan kişilere, üniversiteye devam mecburiyeti olmadan sadece sınavlara katılarak kendileri çalışmak suretiyle üniversiteden mezun olma imkânı sunmaktadır. Uzaktan eğitimde istediğiniz bölüme sınavsız olarak kaydedilme imkanı bulunabilmektedir. Genelde yurtdışı eğitimlerde sunulan bu fırsatlar özellikle Balkan üniversitelerinde yaygın olarak öğrenci alımına açıktır.

Türkiye'de uzaktan eğitim imkânı veren üniversitelerde ise mutlaka sınava girmek ve bir taban puanı şartı olması gerekmektedir; ancak Balkan üniversitelerinde yer alan ve Türkçe eğitim veren üniversitelerde hiçbir şekilde taban puanı gerekmez. Sadece lise mezunu olmanız sizin uzaktan eğitim imkanı alabilmeniz de fırsat yaratmaktadır.  Yurtdışında bulunan ve Makedonya'da yer alan Türkçe eğitim veren üniversiteler arasındaki; Uluslararası Mit Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi ve Fon Üniversitesi Türkçe eğitim vermesinin yanı sıra uzaktan eğitim imkânı da tanımaktadır. Bu üniversitelerde Avrupa standartlarına uygun olarak kaliteli bir eğitim sunulmaktadır.

Ayrıca YÖK tanınırlığının olması Balkan üniversitelerinin büyük bir avantajdır. Bu üniversitelerden mezun olduğunuzda Türkiye'de dilediğiniz işi bulmanız ve iyi koşullarda çalışma imkânı yakalamanız mümkündür. Uzaktan eğitim kayıt tarihleri üniversitelerin yeni öğretim dönemi tarihleri ile beraber açıklanmaktadır. Uzaktan eğitim kayıt tarihleri ile ilgili genel detayı Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmeti merkezimizden öğrenebilirsiniz. Sizlere detaylı olarak Makedonya veya diğer Balkan ülkelerinde uzaktan eğitim veren üniversiteler ile ilgili bilgileri arkadaşlarımız aktaracaktır.

Gerekli olan birçok ayrıntıyı kolaylıkla danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu üniversitelerde kayıt olmanız halinde sadece sınav dönemlerinde o ülkeye gitmeniz sizin için kolaylık olacaktır. Gittiğinizde konaklama açısından da oldukça iyi imkânlarla konaklama sağlayan bu ülkelerde yurtlarda, apartlarda ve kiralık evlerde uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Uzaktan eğitim veren üniversitelerde dilerseniz anadiliniz dışında başka dillerde de eğitim alma şansı bulabilirsiniz.

Balkan ülkeleri üniversitelerinde verilen eğitim dili olarak Türkçe, İngilizce, Arnavutça, Makedonca dillerinde eğitim verilebilmektedir. İzmir, Ankara ve İstanbul merkez şubelerimizdeki danışmanlarımıza; uzaktan eğitim kayıt tarihleri hakkında sorular sorabilir ve detaylı bilgileri alabilirsiniz. Dilerseniz sitemiz üzerinden canlı destek ile bağlanabilir ve danışmanlarımızdan bu şekilde de bilgi alabilirsiniz.

 

Daha detaylı Uzaktan Eğitim ile ilgili lütfen tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız