DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Lisans Bölümleri

Uzaktan eğitimle lisans tamamlama iki yıllık eğitim almış birçok üniversite mezununun çalışma hayatına girmesi sonrasında kolaylıkla başvuru yaparak uzaktan eğitimle lisansını tamamlayabilmesine imkân tanınmaktadır. Bu avantajı değerlendirmek için sınavsız bir şekilde uzaktan eğitimle lisans tamamlama programına dahil olmak isterseniz Balkanlar'da bulunan üniversiteler de bu şansı bulabilirsiniz. Sınav şartı olmadan üstelik dilediğiniz herhangi bir bölümde lisans tamamlama eğitimine katılabilirsiniz. Üstelik Makedonya gibi ülkelerde bulunan bazı üniversitelerin fiyat avantajlarından da yararlanmanız mümkün olacaktır.

Ayrıca devam mecburiyeti olmadan sadece sınavlara katılarak lisans tamamlama imkânı yakalayabilirsiniz. Mezun olduğunuz üniversitenin bölümü ne olursa olsun istediğiniz herhangi bir bölümde kolaylıkla sınavsız eğitim alabilirsiniz. Üstelik bu üniversitelerde YÖK tanınırlığı olması nedeniyle büyük avantaj da sunmaktadır. Mezun olmanız durumunda aldığınız diploma ile Türkiye’de iyi şartlarda çalışma imkânı da yaratacaktır.

Makedonya'da bulunan üniversitelerden Uluslararası Mit Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi bu imkânları sunmaktadır. Üstelik Türkçe eğitimle lisans tamamlama imkânı bulabilirsiniz. Uzaktan eğitimle lisans tamamlama bölümleri ile ilgili pek çok tercih bulunmaktadır. Sağlık bölümleri, Mühendislik, Tıp fakülteleri, Bilgisayar Programcılığı gibi daha birçok bölümle ilgili lisans tamamlama programları yer almaktadır. Çalışıyorsanız ve iki yıllık üniversiteyi bitirdikten sonra devam edemediniz ya da Türkiye’de sınavlar nedeniyle bu şansı yakalayamadıysanız; bu durum sizin için önemli bir fırsattır.

Uzaktan eğitimin birçok avantajı vardır. Hem çalışırken okuyabileceğiniz gibi hem de sınavlara katılmanız haricinde devam mecburiyeti olmaması nedeniyle zamanınızı farklı şekilde değerlendirme imkânı bulabileceğiniz önemli bir eğitim şeklidir. Uzaktan eğitimle lisans bölümlerinden herhangi birini tercih etmeniz yeterlidir. Üstelik Makedonya'da lisans bölümleri ile ilgili eğitim almanız halinde sınavlara gittiğinizde konaklama açısından da kolaylık sunmaktadır. Yurtlarda kalabileceğiniz gibi apartlarda ya da kiralık evlerde geçici olarak kalabilme imkânı bulabilirsiniz. 

Uzaktan eğitimle lisans bölümleri ile ilgili geniş kapsamlı bilgi almak isterseniz Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerimizde direk başvurarak bu konuda yardım alabilirsiniz. Ayrıca internet adresi üzerinden canlı destek bölümünden danışman arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. 

Uzaktan öğretim gören öğrenciler, örgün öğretim gören öğrencilerle aynı haklara sahip olduklarından aynı diplomayı almaktadırlar. Uzaktan öğretim gören öğrencilerin aldıkları diplomanın üzerinde uzaktan öğretim ibaresi YAZMAZ.

Türkiye ile AB arasında yapılan anlaşmalar (Lizbon Antlaşması ve Bologna Antlaşması) kapsamında Türkiye, Avrupa Birliği Yükseköğretim alanı projesinin bir parçası olmuş, bu kapsamda Türkiye'deki öğrencilerin AB ülkelerinde eğitim almak için tüm engellerini kaldırmış hatta bunu teşvik eder hale gelmiştir.

Bunun sonucunda geçtiğimiz yıllarda resmi gazetede yapılan duyuru ile AB ülkelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin bunun için artık Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavına girmeleri ve kılavuzdan seçim yapmalarının gerekmediği, AB üniversitelerine gidip doğrudan kayıt olabilecekleri açıklanmıştır. Bu aynı zamanda AB'ye akredite olmuş üniversitelerin diplomalarının denklik sorunlarının da olmadığının net ifadesidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız