DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Uzaktan eğitim özellikle çalışanlar için oldukça önemli bir eğitim sistemidir. Birebir ders işleme ve devam mecburiyeti olmayan uzaktan eğitimde sadece sınavlara girerek katılma imkânı bulunmaktadır. Ayrıca çevrimiçi ve posta olarak da dersleri görme imkânı yer alır. Genelde Türkiye'deki uzaktan eğitim veren bu üniversitelerde de bu tarz eğitim uygulanmaktadır.

Ayrıca yurtdışında uzaktan eğitim veren üniversitelerin olması bir ayrıcalıktır. Çünkü bu üniversitelerde sınavsız olarak lisans programlarına katılma imkânı bulabilirsiniz. Hatta 30 yaş üzerine dahi bu şansı sağlayan yurtdışındaki üniversitelerden Makedonya'da bulunan üniversiteler oldukça büyük avantaj sunmaktadır. Üstelik vermiş olduğu eğitimde Türkçe dilinin de olması Türkiye'deki öğrenciler için ayrı bir avantaj taşımaktadır. Uzaktan eğitim lisans programlarına katılarak diploma alabilir ve Avrupa standartları ile kaliteli eğitim veren bu üniversitelerden siz de mezun olabilirsiniz.

Eğer Türkiye'de 2 yıllık üniversite okuduysanız ve lisansı tamamlamak istiyorsanız; özellikle Makedonya'da bulunan bu üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Türkiye'de sınav şartı olması ve özel üniversitelerde de taban puan bulunması açısından daha büyük bir zorluk taşımaktadır. Çünkü çalışırken tekrar sınavlara girmek ve üniversiteyi yeniden kazanmak gibi bir durum söz konusu olacaktır. Uzaktan eğitim yurtdışı lisans tamamlamada sadece sınava girip başarılı not almak gereklidir. 

Makedonya'da bulunan Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Mit Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi Türkçe eğitim veren ve uzaktan eğitim lisans programlarında öğrenci alımı açık üniversiteler arasında yer almaktadır. Özellikle Makedonya'da üniversite okumak birçok açıdan kolaylık sağlar çünkü  Makedonya'da konuşulan dillerden birinin Türkçe olması ve ayrıca Türk izlerini taşıyan bir ülke olması açısından yabancılık çekmeden eğitim alma imkânı bulabilirsiniz. Üstelik sadece sınavlarda Makedonya'da bulunacağınız için apart, yurtlar ve kiralık evlerde uygun fiyatlara konaklama imkanı da bulabilirsiniz. 

Yurt dışı uzaktan eğitim lisans programları içerisinde dilerseniz kendi dalınız ile ilgili bölümü seçebilir ya da farklı bölümlerde de okuma imkânı bulabilirsiniz. Uzaktan eğitim lisans programları fiyatları, vize işlemleri, konaklama, YÖK denkliği, tanınırlık ve akredite gibi birçok sorunun cevabını Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Danışmanlarımız sizlerle uzaktan eğitim lisans programları ile ilgili geniş kapsamlı bilgi paylaşacaktır. Ayrıca eğitim döneminiz boyunca danışmanlık hizmetimiz düzenli olarak devam etmektedir.

İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan şubelerimizde direkt olarak görüşme yapabilir ya da canlı destekte bulunan danışman arkadaşımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız