DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Bölümleri

Türkiye’de iki yıllık ön lisans bölümlerinden birini okudunuz ve dört yıllık bir fakülteye geçiş yaparak lisans tamamlamak istiyorsunuz. Eğer Türkiye’deki üniversitelerde lisans tamamlama yapmayı düşünüyorsanız, bunun için DGS adı verilen Dikey Geçiş Sınavından yüksek bir puan almanız gerekecektir. DGS, her yıl binlerce kişinin rekabet ettiği zorlu bir sınav olup bu nedenle pek çok kişi hayalini kurduğu bölüme girme şansını yakalayamamakta veya hayallerini ertelemek zorunda kalmaktadır. Lisans tamamlama sürecinde DGS ile ilgili endişe yaşıyorsanız, sizin için bir teklifimiz var:

Yurtdışında uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Küreselleşen ve dijitalleşen dünyanın en yeni eğitim konseptlerinden biri olan uzaktan eğitim, lisans tamamlama olanağı da sağlamaktadır. Uzaktan eğitim alırken bulunduğunuz şehirden, sevdiklerinizden veya işinizden ayrılmadan lisans tamamlama olanağına sahip olursunuz. Üstelik DGS’den aldığınız puan ne olursa olsun, hatta DGS’ye girmeden!

Yurtdışında uzaktan eğitimle lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversiteler arasında Makedonya üniversiteleri pek çok açıdan tercih sebebidir. Makedonya’da Türkçe konuşulan Gostivar şehrinde faaliyet gösteren bir Türk üniversitesi olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, bu anlamda çok iyi fırsatlar sunmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin müfredatı tamamen Türkçe olup Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinin müfredatına paralel hazırlanmıştır. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde uzaktan eğitim yoluyla lisans tamamlama yapmaya karar verdiğinizde, devam zorunluluğu olmadan, yılda sadece iki kez sınavlara katılmak şartıyla dört yıllık diplomanızı alabilirsiniz. Makedonya ülkemize uçakla sadece bir saat uzaklıkta olup sınavlara gitmek için Gostivar’a gitmeniz gerektiğinde çok uygun fiyatlı ve konforlu konaklama seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. 

DGS şartı olmadan lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversiteler ve bölümler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Acele edin, hayallerinizi ertelemeyin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız