DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Mühendislik Fırsatları

Yaşadığınız yeri terk etmek, kendinize bambaşka bir yerde yeni bir hayat kurmak ve işinizden, sevdiklerinizden ayrı kalmak zorunda kalmadan hayalini kurduğunuz alanda eğitim alıp diploma sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz? Gelişen teknolojiyle birlikte eğitim olanaklarının da uluslararası düzeyde artmasıyla yurtdışı üniversitelerinde, yaşam alanınızı terk etmek zorunda kalmadan eğitim görebilirsiniz. Mühendislik gibi önemli alanlarda da uzaktan eğitim imkanıyla uzmanlık edinebilir, uluslararası alanda geçerliliği olan diplomalara sahip olabilirsiniz. 

Makedonya’da yer alan Fon Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde mühendislik alanındaki bölümleri de kapsayan uzaktan eğitim olanakları bulunmaktadır. Sınavsız kayıt olanakları sayesinde kolayca eğitim imkânı yakalayabileceğiniz bu iki üniversitede yalnızca sınavlarda bulunmak şartıyla uzaktan eğitimle mühendislik okuma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sınav dönemlerinde bu üniversitelere gitmek için yapacağınız ulaşım, yeme-içme ve konaklama masrafları ise çok cazip olacaktır. Aynı zamanda uçakla yaklaşık 1 saatte, otobüsleyse ortalama 10 saatte İstanbul’dan Makedonya’ya kolayca ulaşılmaktadır.

2003 yılında başkent Üsküp’te kurulmuş, özel bir eğitim kurumu olan Fon Üniversitesi’nde İngilizce ve Makedonca eğitim verilmektedir. Uluslararası düzeyde, önemli akademik kadroya sahip üniversitenin aynı zamanda pek çok ülkeden önemli üniversiteyle işbirlikleri ve Doğu Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Konseyi üyelikleri bulunmaktadır. Fon Üniversitesi’nde yer alan Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinde, uzaktan eğitim imkânı sayesinde eğitim görebilir, pek çok ülkede geçerliliği olan diplomalara sahip olarak hayalini kurduğunuz mühendislik alanında uzmanlık kazanabilirsiniz. 

2014 yılında Makedonya’nın Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde kurulmuş olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’da eğitim dili Türkçe olarak akredite edilen ilk Türk üniversitesi unvanına sahiptir. Üniversitedeki lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları, Bologna sürecine ve Türkiye üniversiteleri eğitim programlarına uygundur. Ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmalar yürüten Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde uzaktan eğitim imkânıyla mühendislik bölümlerinde okumak mümkündür. Bilişim Mühendisliği gibi önemli bölümlerde eğitim veren Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde ana dilinizde, uzaktan eğitim alabilirsiniz. 

Ayrıca, 2002 yılında Ukrayna’da kurulmuş olan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nde de uzaktan eğitim imkânıyla mühendislik okuyabilirsiniz. Bologna sürecine dahil, 4. akreditasyon seviyesindeki üniversitede 4 fakülte, 2 enstitü ve 17 bölüm bulunmaktadır. İngilizce, Rusça ve Ukraynaca eğitim sunan üniversitede, Bilgisayar Mühendisliği’nin de dahil olduğu bölümlerde uzaktan eğitim imkânı yakalayabilirsiniz. 

Uzaktan eğitim koşullarını öğrenmek, bu imkânı sunan üniversiteleri ve bölümlerini yakından tanımak, vize ve başvuru süreçlerine dair yardım almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız