DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitim Programlarıyla Sizi Mesleğinize Yakınlaştıracak  Avrupa Üniversiteleri

Uzaktan bir şekilde üniversite okumak, bugün pek çok kişi için avantaj teşkil eden bir eğitim programıdır. Yurt dışında bulunan üniversitelerden uzaktan eğitim alarak akademik diploma sahibi olmak, yurt dışına çıkma imkanı olamayan fakat uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomaya sahip olmak isteyen bir çok öğrenci için sağlıklı bir alternatiftir. Yurt dışında pek çok köklü üniversite uzaktan eğitim lisans programı sunmaktadır.

Günümüzde üniversite okumak, özellikle de kaliteli bir eğitim almak, artık fazlasıyla küreselleşen ve teknoloji konusunda kendini hızla geliştiren dünyamız için hiç de zor değil. Günlük hayatta iş, aile, sosyal çevremiz bakımından pek çok şeyle uğraştığımız için, zamanımızın neredeyse tümü gündelik hayatın ihtiyaçlarına gidiyor olabilir. Fakat uzaktan eğitim almak, size bu konuda oldukça fayda sağlayan bir eğitim modelidir. Örgün öğretim diploması ile akademik açıdan farklılığı bulunmayan uzaktan eğitim imkânı, çeşitli sebeplerden dolayı yurt içinde kalan öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Peki, yurt dışında uzaktan eğitim lisans programları sunan üniversiteler hangileridir?

Uzaktan Eğitim İle Yurt Dışı Okulları

Makedonya’daki  Uluslararası Vizyon Üniversitesi, uzaktan eğitim sağlayan akademik kurumların başında gelmektedir. Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bu üniversite, dört adet fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunmaktadır. Kurum, aynı zamanda Bologna sürecine dahildir ve Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin programlarına uygundur. Aynı zamanda kurumun eğitim dillerinden birisi Türkçe olduğundan dolayı, akademik süreciniz devam ederken yabancı dil öğrenmek zorunda da kalmazsınız. Ukrayna’nın Odessa kentinde yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi de uzaktan eğitim fırsatı sunmaktadır. Son derece gelişmiş bir eğitim veren ve Avrupa standartlarının tümünü bünyesinde barındıran üniversite, uzaktan eğitim alma isteğinde olan öğrenciler için olabilecek en iyi seçeneklerden birisidir. Dördüncü akreditasyon seviyesinde eğitim veren ve hem Rusça hem de İngilizce dillerinde derslerin olduğu kurum, Bologna sürecine de dahildir.

Siz de yurt dışında uzaktan eğitim programları sunan okullar hakkında bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarıyla İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde yüz yüze görüşebilir ve size en uygun uzaktan eğitim programını seçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız