DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitim ve Örgün Eğitim Arasındaki Farklar Nelerdir?

Uzaktan eğitim, bugün kampüs ortamında eğitim almaya müsait olamayan ya da halihazırda bir işte çalışıyor olan kişiler için uygulanan bir eğitim programıdır. Uzaktan eğitim kısaca;  bulunduğu yerden ayrılma imkanı olmayan fakat yine de kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyen kişiler için uygulanan bir sistemdir. Özellikle yurt dışına çıkmaya cesareti olamayan ya da Türkiye'de kalmak zorunda olan kişiler için yurt dışında bulunan uzaktan öğrenim programları oldukça avantajlı bir seçenektir.

Örgün öğrenim ise diğerinin aksine, öğrencinin okula gitmek ve derse katılmak zorunda olduğu bir eğitim ve öğrenim programıdır. İster örgün öğrenim ile, isterse de uzaktan bir şekilde olsun yurt dışı üniversiteleri öğrencilerine sundukları olanaklar ile pek çok kişi tarafından tercih edilen kurumlardır.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Seçenekleri

Uzaktan eğitim fırsatını öğrencilerine sunan ülkelerin başında gelen Makedonya’nın Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi’nin bünyesinde barındırdığı programlardan birine kaydınızı herhangi bir sınav şartı gerekmeksizin yaptırabilirsiniz. Uzaktan eğitim olanağını sizlere tanıyan bu üniversitelerin yapmanızı istediği tek şey, sınav dönemlerinde Makedonya’da bulunarak sınavlara girmenizdir.

Makedonya’nın Struga kentinin Ohrid Gölü kıyısında bulunan Struga Üniversitesi, bugün Hukuk, Mimarlık ve Dizayn, Bilgisayar Bilimleri–Mühendislik, Pazarlama ve Finansal Yönetim, Ekonomi ve İş, Dedektiflik ve Kriminoloji, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği, Elektro-Mekanik Mühendisliği gibi çeşitli alanlarda öğrencilerine uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu Makedonca, Arnavutça, Türkçe ve İngilizce gibi zengin eğitim dili seçenekleri ile de Balkan üniversiteleri arasında ön plana çıkmaktadır. Struga Üniversitesi yaklaşık 5000’den fazla öğrencisi ile bugün yurt dışında uzaktan eğitim denilince akla gelen ilk üniversiteler arasındadır.

Ukrayna’nın Odessa şehrinde yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi ise Bologna antlaşması dahil ve 4. akreditasyon seviyesinde saygın bir eğitim kurumudur. Ukrayna’nın en modern üniversitelerinden olan Odessa Uluslararası Humanitarian’da 4 fakülte, 2 enstitü ve 17 bölümde Rusça ve İngilizce müfredatlı eğitim verilmektedir. Aynı zamanda uzaktan eğitim olanağı da sunan bu üniversitede yaşam alanınızı terk etmek zorunda kalmadan, düşük masraflarla kaliteli eğitim alabilir ve diploma sahibi olabilirsiniz.

Eğer siz de yurt dışı üniversitelerinden birinde uzaktan bir şekilde ya da örgün öğrenim ile kaliteli ve prestijli bir eğitim almak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret etmeyi unutmayın. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız yurt dışı öğrenim programlarını sizler için belirleyerek, kariyerinizi en doğru adımlarla atmanızı sağlayacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız