DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler ve Bölümleri

Çeşitli nedenlerden dolayı örgün eğitime katılacak vakit bulamıyor fakat hayalini kurduğunuz alanda eğitim almak istiyorsanız tam size uygun bir önerimiz var. Uzaktan eğitim fırsatıyla yurtdışındaki üniversitelerin birinden mezun olmak isterseniz sizler için bu olanağı tanıyan bazı üniversiteleri derledik.  

Uzaktan eğitim fırsatını öğrencilerine sunan ülkelerin başında gelen Makedonya’nın Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi’nin bünyesinde barındırdığı programlardan birine kaydınızı herhangi bir sınav şartı gerekmeksizin yaptırabilirsiniz. Uzaktan eğitim olanağını sizlere tanıyan bu üniversitelerin yapmanızı istediği tek şey, sınav dönemlerinde Makedonya’da bulunarak sınavlara girmenizdir. 

Makedonya’nın Struga kentinin Ohrid Gölü kıyısında bulunan Struga Üniversitesi, bugün Hukuk, Mimarlık ve Dizayn, Bilgisayar Bilimleri–Mühendislik, Pazarlama ve Finansal Yönetim, Ekonomi ve İş, Dedektiflik ve Kriminoloji, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği, Elektro-Mekanik Mühendisliği gibi çeşitli alanlarda öğrencilerine uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu Makedonca, Arnavutça, Türkçe ve İngilizce gibi zengin eğitim dili seçenekleri ile de Balkan üniversiteleri arasında ön plana çıkmaktadır. Struga Üniversitesi yaklaşık 5000’den fazla öğrencisi ile bugün yurtdışında uzaktan eğitim denilince akla gelen ilk üniversiteler arasındadır.

Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde ise; Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilişim Mühendisliği, Hukuk ve Mimarlık bölümlerinden dilediğiniz birinde uzaktan eğitim alabilirsiniz. Derslere devam zorunluluğunun bulunmadığı üniversite, uzaktan eğitim kapsamında toplam 4 farklı fakültede öğrencilerine kaliteli eğitim vermeye devam etmektedir. Üstelik üniversitenin Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olması dolayısıyla kayıt olduğunuz alandaki derslerinizin tamamını Türkçe eğitim dilinde alabilirsiniz. 

Öğrencilerine uzaktan eğitim olanağı tanıyan bir diğer üniversite ise Makedonya’nın başkenti Üsküp’te kurulmuş olan Fon Üniversitesi’dir. Üniversite, Makedonya’nın kurulan ilk özel üniversitesidir. Fon Üniversitesi’nin kaliteli eğitim programlarından birini tercih etmeniz halinde, uzaktan eğitim fırsatını yakalayacağınız bölümler arasında Hukuk ve Mimarlık bölümleri ön plana çıkmaktadır. Bu bölümler için, Makedonca ve İngilizce olarak belirlenen eğitim dillerinden birini seçme imkânı da Fon Üniversitesi’nin öğrencilerine sunulmaktadır.

Makedonya üniversitelerinin yanı sıra, öğrencilerine uzaktan eğitim fırsatı sağlayan bir diğer üniversite ise Ukrayna’nın Odessa kentinde bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’dir (Odessa International Humanitarian University). Bugün 4 fakülteyi, 2 enstitüyü ve 17 bölümü bünyesinde barındıran üniversite; Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Uluslararası Hukuk, İşletme Yönetimi, İşletme Ekonomisi, İşletme, Hukuk, Sosyal Bilimler, Filoloji Bilimleri, Sanat ve Dizayn gibi pek çok alanda öğrencilerine uzaktan eğitim imkânı sunmaya devam etmektedir.

Öğrencilerine uzaktan eğitim fırsatı sunan üniversitelerden birinde devam zorunluluğu olmadan eğitim almak isterseniz kaydınızı yaptırmak için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla iletişime geçebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz bölümde uzaktan eğitim fırsatını yakalamak için vakit kaybetmeden bizi arayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız