DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitim Veren Üniversitelerde Lisans Tamamlama

Uzaktan eğitim, son yıllarda büyük rağbet gören yeni bir eğitim konsepti olup teknolojinin sağladığı imkanlar ve küreselleşme sayesinde ortaya çıkmıştır. Uzaktan eğitim sayesinde artık pek çok bölümde online eğitim verilmekte, insanlar bulundukları şehirden, işlerinden veya sevdiklerinden ayrılmadan hayal ettikleri bölümleri okuyabilmektedir.

Uzaktan eğitim konsepti, ülkemizde Dikey Geçiş Sınavına girerek lisans tamamlama (dikey geçiş) olanaklarından faydalanmak isteyen ön lisans mezunları için de çok önemli fırsatlar sunar. Lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans programlarından mezun olanların derslerini saydırarak dört yıllık lisans programlarından mezun olma şansı yakaladıkları bir süreç olup bunun için ülkemizde DGS’den belirli bir puan almak zorunludur.

DGS, on binlerce kişinin yarıştığı, yüksek rekabet arz eden bir sınav olduğundan dolayı, pek çok aday istediği bölüme yerleşememekte ve dolayısıyla hayallerine veda etmek zorunda kalmaktadır. Ancak yurtdışında uzaktan eğitim veren üniversiteler bu konuya çok iyi bir çözüm sunar: Yurtdışında uzaktan eğitimle lisans tamamlama yapabilirsiniz, üstelik DGS’ye girmeden!

DGS’ye girmeden yurtdışında uzaktan eğitimle lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversitelerin başında Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi; Makedonya’da tamamen Türkçe eğitim veren kaliteli bir üniversite olup müfredatı Türk üniversitelerinin müfredatıyla paraleldir. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi; Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği gibi pek çok alanda uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır. Eğer bu fırsatlardan yararlanarak dikey geçiş olanaklarından faydalanıp 4 yıllık bir fakülteden mezun olmayı düşünüyorsanız, uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Acele edin, geleceğinize geç kalmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız