DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans

Üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra akademik hayatınızı devam ettirerek yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız, hayallerinizi yurtdışına doğru genişletebilirsiniz: Ülkenizde harcadığınız tutar ile yurtdışında uzaktan yüksek lisans eğitimi almanız mümkündür. Uzaktan yüksek lisans yaptığınız takdirde sadece vize ve final sınavlarına bizzat katılmanız gerekecektir. Böylelikle ülkenizdeki gibi derslere sürekli devam ederek ekstra masraf yapmanıza gerek kalmayacaktır. Yılda dört kez yurtdışına çıkarak hem sınavlarınızı verecek hem de farklı ülkeler görmüş olacaksınız.

Yurtdışında uzaktan yüksek lisans eğitiminizi Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde alabilirsiniz. Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Bu şehirde Türk nüfusu yoğun olup Türkçe yaygın konuşulmaktadır. Vizyon Üniversitesi Türkçe akreditasyonu bulunan ve Türkçe eğitim veren bir kurumdur. Üniversitenin eğitim programı Türkiye’deki eğitim programına uygun olarak hazırlanmaktadır. Vizyon üniversitesi, eğitim dünyası içinde kendi yolunda araştırma ağlarından en iyi şekilde yararlanarak, nitelikli insan gücü geliştirme çabası gösteren bir üniversitedir. Bilimsel çalışmalar dahilinde sosyal ve kültürel açıdan meslek bilincine sahip bireylerin yetişmesine büyük önem vermektedir. Bu sayede eğitim dünyasında yenilikçi, sağlam ve bilgiye açık bir akademik kurum haline gelmiştir.  

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin uzaktan yüksek lisans eğitimi verdiği bölümler şu şunlardır: Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilişim Mühendisliği. Mimarlık Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimi 2 yılda tamamlanır, diğer yüksek lisans bölümleri ise 1 yılda tamamlanmaktadır.

Yüksek lisans eğitiminiz için Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ne gelmek isterseniz, kayıt işlemleri, yapmanız gerekenler ve cevap aradığınız istediğiniz tüm sorular hakkında alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız