DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitimde Denklik Alma İmkanı

Uzaktan eğitim, yurt dışında kaliteli bir eğitim almayı isteyen fakat mevcut düzenini bozamayan kişilerin başvurması gereken önemli bir program türüdür. Çalışıyorsanız, evliyseniz, ailenizden uzakta okumak istemiyorsanız, herhangi bir nedenle uzak bir yerde eğitim almak için yer değiştirme olanağınız yoksa veya hayat düzeninizi değiştirmek istemiyorsanız, devam zorunluluğu olmayan programlardan yararlanarak diploma sahibi olabilirsiniz. Üstelik bunu dünyanın en kaliteli okullarından birinde yapabilirsiniz.

Elbette uzaktan eğitim almak, sadece evli ya da çalışan kişiler için değil, zamanını başka bir şeyle harcamak zorunda kalıp, üniversite eğitimi aldığı sırada okula gidemeyen herkes için fazlasıyla idealdir. Uzaktan eğitim, zamandan ve mekandan bağımsız olabildiği için de, siz nerede olursanız olun, bu eğitimi ayağınıza kadar getiren bir olanak sunmaktadır. Ayrıca uzaktan eğitim alıyor olmanın, kampüste eğitim alıyor olmaktan akademik olarak hiç bir farkı bulunmadığı için de çoğu insanın tercih ettiği bir eğitim modelidir demek asla yanlış olmayacaktır.

Uzaktan Eğitim ve YÖK Denkliği

Dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan üniversiteler, YÖK Denkliği açısından diğer üniversitelere nazaran daha avantajlıdır. Bu bakımdan, eğer YÖK denkliği konusu aklınızı kurcalıyorsa, Ukrayna’da sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz ve ilk 1000’de yer alan üniversiteleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Ukrayna’da faaliyet gösteren SUMY Devlet Üniversitesi, Kiev Politeknik Üniversitesi, Karazin Kharkiv Üniversitesi, Taras Schevshenko Üniversitesi ve Kharkiv Politeknik Üniversitesi, YÖK tarafından kabul edilen dünya üniversite sıralamalarında ilk 1000’de yer alan okullardır. Bu okullardan birinden mezun olduğunuzda diplomanız sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olacaktır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve YÖK Denkliği

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Makedonya’nın Türk nüfusu en yoğun şehri olan Gostivar’da yer almaktadır. Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip bir okul olan UVÜ’de tüm dersler Türkçe olarak verilmektedir. Yani, yabancı dil bilginiz yoksa öğrenmek için vakit harcamanıza gerek kalmayacak demektir. Uluslararası Vizyon Üniversitesinde devam zorunluluğu olmamakla birlikte uzaktan eğitim alabileceğiniz bölümler; Mimarlık Fakültesi, Psikoloji, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Bilişim Mühendisliğidir. Bu bölümlerde eğitim alırken sadece yılda iki kez sınavlara girmek için Makedonya’da hazır bulunmanız gerekecektir. Ancak Makedonya’ya vizesiz seyahat imkânı ve ülkemize yakınlığı nedeniyle hiç sorun çekmeyeceğinize eminiz. Üstelik Makedonya’nın çok uygun yaşam ve konaklama maliyetleri bütçenizi hiç zorlamayacak. Bu kurumdan mezun olduğunuzda YÖK Denkliğin'nden dolayı, mesleğinizi ülkemizde de gerçekleştirme imkanınız mevcuttur.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için talep formundan bize ulaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız