DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Eğitimde YÖK Denkliği Olur mu Demeyin:  Draft Eğitim Kalitesiyle Her Şey Mümkün

Uzaktan eğitim bugün pek çok kişi tarafından tercih edilen eğitim programlarından biri olmuştur. Yurt dışında üniversite okumak istiyorsanız ancak çalışıyorsanız veya devamlı okula gitmek için vaktiniz yoksa uzaktan öğrenim ile eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz. Ancak öğrenciler bu süreçte okuyacakları üniversitenin YÖK denkliğinin olup olmadığını merak etmektedirler. YÖK denkliği olan ve uzaktan eğitim alabileceğiniz okulları bu yazımızda sizler için derledik.

Denklik Ve Uzaktan Eğitim

Dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan üniversiteler, YÖK Denkliği açısından diğer üniversitelere nazaran daha avantajlıdır. Bu bakımdan, eğer YÖK denkliği konusu aklınızı kurcalıyorsa, Ukrayna’da sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz ve ilk 1000’de yer alan üniversiteleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Ukrayna’da faaliyet gösteren SUMY Devlet Üniversitesi, Kiev Politeknik Üniversitesi, Karazin Kharkiv Üniversitesi, Taras Schevshenko Üniversitesi ve Kharkiv Politeknik Üniversitesi, YÖK tarafından kabul edilen dünya üniversite sıralamalarında ilk 1000’de yer alan okullardır. Bu okullardan birinden mezun olduğunuzda diplomanız sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olacaktır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Makedonya’nın Türk nüfusu en yoğun şehri olan Gostivar’da yer almaktadır. Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip bir okul olan UVÜ’de tüm dersler Türkçe olarak verilmektedir. Yani, yabancı dil bilginiz yoksa öğrenmek için vakit harcamanıza gerek kalmayacak demektir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde devam zorunluluğu olmamakla birlikte uzaktan eğitim alabileceğiniz bölümler; Mimarlık Fakültesi, Psikoloji, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Bilişim Mühendisliğidir. Bu bölümlerde eğitim alırken sadece yılda iki kez sınavlara girmek için Makedonya’da hazır bulunmanız gerekecektir. Ancak Makedonya’ya vizesiz seyahat imkânı ve ülkemize yakınlığı nedeniyle hiç sorun çekmeyeceğinize eminiz. Üstelik Makedonya’nın çok uygun yaşam ve konaklama maliyetleri bütçenizi hiç zorlamayacak. Bu kurumdan mezun olduğunuzda YÖK Denkliğin'nden dolayı, mesleğinizi ülkemizde de gerçekleştirme imkanınız mevcuttur.

Uzaktan yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim formunu doldurabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofilserimizi ziyaret ederek alanında kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız