DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitime Kayıt Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Eğer halihazırda bir çalışan biriyseniz ya da bulunduğunuz yerden ayrılamayacak konumdaysanız ve bununla birlikte yurt dışında bulunan bir okula kayıt olmak istiyorsanız uzaktan eğitim tam size göre bir eğitim modelidir. Yurt dışında bulunan üniversitelerden uzaktan eğitim alarak akademik diploma sahibi olmak, yurt dışına çıkma imkanı olamayan fakat uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomaya sahip olmak isteyen bir çok öğrenci için sağlıklı bir alternatiftir. Yurt dışında pek çok köklü üniversite uzaktan eğitim lisans programı sunmaktadır. Örgün öğretim diploması ile akademik açıdan farklılığı bulunmayan uzaktan eğitim imkânı, çeşitli sebeplerden dolayı yurt içinde kalan öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Peki, yurt dışında uzaktan eğitim lisans programları sunan üniversiteler hangileridir?

Uzaktan Eğitim İle Göz Dolduran Ülkeler: Makedonya ve Ukrayna

Makedonya’daki  Uluslararası Vizyon Üniversitesi, uzaktan eğitim sağlayan akademik kurumların başında gelmektedir. Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bu üniversite, dört adet fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunmaktadır. Kurum, aynı zamanda Bologna sürecine dahildir ve Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin programlarına uygundur. Aynı zamanda kurumun eğitim dillerinden birisi Türkçe olduğundan dolayı, akademik süreciniz devam ederken yabancı dil öğrenmek zorunda da kalmazsınız.

Ukrayna’nın Odessa kentinde yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi de uzaktan eğitim fırsatı sunmaktadır. Son derece gelişmiş bir eğitim veren ve Avrupa standartlarının tümünü bünyesinde barındıran üniversite, uzaktan eğitim alma isteğinde olan öğrenciler için olabilecek en iyi seçeneklerden birisidir. Dördüncü akreditasyon seviyesinde eğitim veren ve hem Rusça hem de İngilizce dillerinde derslerin olduğu kurum, Bologna sürecine de dahildir.

Uzaktan Eğitim İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Uzaktan eğitim için yapmanız gereken tek şey lise diplomanız ile kayıt olmanızdır. Uzaktan eğitim, kariyerine başlamış ve iş hayatında bir konuma gelmiş kişilerin de, ikinci üniversite eğitimi almaları ve bu sayede kariyerlerinde ve hayatlarında daha da ilerlemeleri ve ufuklarını genişletmeleri için bulunmaz bir fırsattır. Zaman ve mekan konusunda öğrenciyi serbest bırakan uzaktan eğitim programları, yurt dışında üniversite okuma hayalinde olan fakat buna halihazırda vakti olmayan kişiler için kaçınılmaz bir fırsattır. Devam zorunluluğu olmadan üniversite okumak gibi önemli bir olanak sunan bu eğitim kurumları kariyeriniz için harika bir adım olacaktır.

Yurt dışında bulunan ve uzaktan eğitim veren kurumlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız