DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitimi İle Lisans Tamamlama Yapabilir miyim?

Uzaktan eğitim bugün artık pek çok çalışanın ve bulunduğu yerden ayrılma imkanı olmayan kişilerin tercihi olmuştur. Özellikle iki yıllık bir bölüm mezunu olan kişiler halihazırda iş hayatına başladıysa ve bölümlerini dört yıllık bir fakülteye tamamlamak istiyorlarsa uzaktan eğitim ile bunu yapmaları son derece avantajlı bir durumdur. Türkiye’deki zorlayıcı sınav şartları çoğu zaman yurt dışı eğitiminin önünü açmaktadır. Yurt dışında uzaktan eğitim programları sayesinde öğrenciler, yurt dışı eğitimlerini Türkiye’den alabilmektedirler.

Hangi Okullarda Uzaktan Öğrenim İle Lisans Tamamlama Eğitimi Alabilirim?

Yurt dışındaki pek çok okulda lisans tamamlama eğitimi alabilirsiniz. Bunların başında Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Ayrıca  Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin içerisinde dilerseniz yabancı dil olarak eğitim alma imkanı da bulabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Avrupa'da Türkçe eğitim dendiği zaman akla ilk gelen okullardan biridir. Gostivar şehrinde bulunan okul, yurt dışında üniversite okumak isteyen pek çok Türk öğrencinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır diyebiliriz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ndeki lisans tamamlama bölümlerini sayacak olursak; Hukuk, Bilişim Mühendisliği, Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bölümlerde yapacağınız lisans tamamlama eğitiminizi sınavsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız! Eğitiminizi yurt dışındaki fakültelerde devam ettirmek için hiçbir sınava girmeye gerek kalmadan, eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.

Peki Uzaktan Bir Şekilde Yüksek Lisans Yapma Olanağım Nedir?

Tıpkı lisans eğitimi ya da lisans tamamlama eğitimi gibi, yurt dışında uzaktan eğitim ile yüksek lisans programına katılmanız da mümkündür. Mimarlık, Psikoloji, Hukuk, İktisat, Bilişim Mühendisliği ve daha pek çok alanlarda uzaktan yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Özellikle Makedonya ve Ukrayna bu anlamda saygın kurumları bünyesinde barındırmaktadır. Bu bölümler ülkemizde oldukça yüksek puanlar istediği için ve kontenjan sıkıntısı doğurduğundan dolayı, öğrencilerimiz yurt dışı kurumlarında da yüksek lisans yapma olanağına sahiptirler.

Siz de hayallerinizdeki bölümü prestijli bir okulda okumak ve kariyerinizi daha sağlam adımlarla atmak için anlaşmalı olduğumuz üniversitelerimize kayıt yaptırabilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek bütçenize uygun olan bir okul seçebilir ve eğitim danışmanlarımızdan gerekli tüm bilgiyi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız