DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitimin Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Teknolojinin ve dijital dünyanın sürekli gelişmesi ile birlikte artık oturduğumuz yerden her şeye ve her türlü bilgiye erişebilir olduk. Halihazırda yaşanan koronavirüs süreci ile birlikte de online eğitimler, online ortamda çalışma imkanları hayatımıza çok daha fazla dahil olmaya başladı. Okullar artık örgün öğretim yerine uzaktan eğitime geçti ve birçok eğitim merkezi gerek kurslarını gerek özel derslerini internet üzerinden vermeye başladı. Aslında uzaktan eğitimin birçok faydası vardır diyebiliriz. Peki bunlar nedir?

Nerede İstersen Orada Öğren
Bu eğitim şekli, siz neredeyseniz bir tık uzağınızdadır. İnternetin var olduğu her türlü ortamda çevrimiçi eğitimlere katılabilir ve bu eğitimler için özellikle kurs merkezine gelmek zorunda değilsinizdir. 

Konfor
Saatlerce yolda vakit kaybetmeyi ve hiç istemediğiniz halde sırf kurs için dışarı çıkmak zorunda kalmayı unutun. Online eğitimi tercih ettiğinizde fiziksel sınıf oturumuna bağlı kalmayacaksınız. Tüm dersler ve gerekli materyaller çevrimiçi platformlar aracılığıyla sağlanır, böylece onlara evinizin rahatlığından kolayca erişebilirsiniz. 

Daha Düşük Maliyetler
Pek çok kişi, çevrimiçi derslerin maliyet avantajlarını görmezden gelir. Online eğitimler özellikle yol ücretinden sizi muaf tutar. Ayrıca ders materyalleri çok daha uyguna gelir. Uzaktan eğitim ile yurt dışında okumak, geleneksel eğitim yöntemine göre çok daha düşük maliyetli bir süreçtir.

Daha İyi Bir Zaman Yönetimi
İş, aile ya da okul arasında sürekli etkileşimde bulunmak ve bunlara vakit harcamak kolay bir şey değildir. Birden fazla şey ile ilgileniyor olabilirsiniz. Dolayısıyla online eğitimler sizi zamandan muaf tutacağı için ekstra bir vakit harcamanıza gerek kalmayacaktır.

Uzaktan Yurt Dışı Üniversiteleri
Uzaktan eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülke Ukrayna'dır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, uzaktan eğitim vermektedir. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Diğer okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız