DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Eğitimle Hukuk Okumak 

Koronavirüs nedeni ile adını sıklıkla duyduğumuz uzaktan eğitim, aslında sanıldığı kadar yeni bir eğitim modeli değildir. Yurt içindeki üniversitelerimizde olduğu kadar yurt dışında da faaliyet gösteren uzaktan öğrenim sistemi; bugün bulunduğu yeri terk edemeyen, yurt dışına çıkamayan bir çok kişi için oldukça ideal bir eğitim modelidir. Uzaktan eğitim, disiplinler arası bir alandır ve bu özelliğinden dolayı öğrenci, öğretmen ve ders materyallerinin birbirinden uzakta olmasından dolayı ortaya çıkan sınırlılığı ortadan kaldırabilmek için farklı teknolojiler ve metodlar kullanır. Bu sistem ile özellikle Avrupa'da bir çok bölüm okuyabilirsiniz. Uzaktan eğitimle Hukuk, Psikoloji, mühendislik vb. bölümleri okumak sandığınız kadar zor değil.

Uzaktan Eğitimle Hukuk Okuyabileceğiniz Yurt Dışı Okulları
Uzaktan eğitimle hukuk okumayı düşünüyorsanız, Makedonya’da bulunan partner okullarımız tam size göre. Makedonya’da uzaktan hukuk okuyabileceğiniz okullarımızdan ilki Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türk üniversitelerine paralel bir müfredatı takip ettiği ve Türkçe eğitim sunduğundan dolayı, uzaktan eğitimle hukuk okumak isteyen adayların ilk tercihlerinden biridir. Ayrıca Avrupa’da tamamen Türkçe müfredatla akreditasyon alan ilk ve tek üniversitedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin bulunduğu Gostivar, yaklaşık 80.000 nüfuslu şirin bir şehir olup Türkçenin yoğun konuşulduğu bir yerdir. Ayrıca, sınavlara girmek için şehre gittiğinizde çeşitli konaklama seçeneklerinden birini tercih ederek rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Gostivar’da apart otel, otel ve ev kiralama gibi seçenekler mevcuttur. 

Uzaktan Eğitim Veren Diğer Okullar Hangileridir?
Yurt dışında bu eğitim modeli ile eğitim alabileceğiniz bir çok okul ve bölüm bulunmaktadır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi; uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer okuldur. Bölümleri arasında ise Bilgisayar Mühendisliği’nden Ekonomi’ye, Gıda Teknolojileri bölümünden Tarım bölümüne, İşletme bölümünden Kamu Yönetimi bölümüne kadar bir çok bölüm bulunmaktadır. Ukrayna’da lisans tamamlama eğitimi alabileceğiniz bir diğer okul ise Kharkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi’dir. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. İki okul aynı zamanda uzaktan lisans tamamlama yapabileceğiniz kurumlardır. Hukuk alanında uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğiniz kurum bünyesinde 19 bölüm ve bir eğitim laboratuvarı bulunmaktadır. 

Partner okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız