DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitimle Lisans Tamamlamak

Gündelik dilde “lisans tamamlama” diye bilinen süreç, 2 yıllık ön lisans programlarında okuyanların Dikey Geçiş Sınavı’ndan başarılı olarak 4 yıllık lisans bölümlerine kayıt yaptırma imkanıdır. Genellikle çeşitli nedenlerle üniversite sınavında istedikleri puanı alamayan öğrenciler, istedikleri bölümle ilgili bir ön lisans programına kayıt yaptırarak DGS’ye hazırlanmayı tercih etmektedirler. Buna örnek olarak Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan sonra DGS’de başarılı olarak dört yıllık Hukuk lisans programlarına kayıt yaptıran öğrenciler gösterilebilir. DGS, her yıl binlerce öğrencinin yarıştığı ve pek azının başarılı olabildiği zorlu bir süreçtir. Bu sınavda başarılı olamayan öğrencilerin pek çoğu hayallerine veda etmek zorunda kalmaktadır.

Lisans tamamlama, aynı zamanda yine çeşitli nedenlerle üniversite eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan kişilerce de tercih edilmektedir. Günümüz koşullarında gerek maddi zorunluluklar gerekse hayat koşulları nedeniyle maalesef pek çok kişi lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmaktadır. Bu koşullarda bulunan kişiler de lisans tamamlama yoluna giderek yarıda bıraktıkları eğitimlerini tamamlayabilirler.

Çağdaş eğitim dünyasının getirdiği yeniliklerden biri olan uzaktan eğitim konseptiyle lisans tamamlama sürecini başarıyla tamamlayıp 4 yıllık diploma alabilirsiniz. Uzaktan eğitim konsepti, bulunduğunuz şehirden veya işinizden ayrılmanızı gerektirmeyeceği için özellikle çalışanlar veya yaşam düzenini değiştirmek istemeyenler için sıklıkla tercih edilen bir konsepttir. Üstelik uzaktan eğitimle lisans tamamlama seçeneklerinde herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. 

 

Uzaktan eğitim seçeneklerinin getirdiği avantajlardan biri de yurtdışındaki üniversitelerden diploma alabilme imkanıdır. Yurtdışında eğitim almak, küreselleşen iş dünyasında giderek daha fazla kabul gören bir nitelik olarak ön plana çıkmaktadır. Bu konseptte eğitim alabileceğiniz okulların tümü Avrupa standartlarında eğitim sunmaktadır.

Uzaktan eğitim seçeneklerini tercih ettiğinizde, şartlarınızı ve düzeninizi değiştirmeden yılda sadece birkaç kez sınavlara girmek suretiyle lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. 

Yurtdışında lisans tamamlamak için tercih edebileceğiniz okullar arasında Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi ve Fon Üniversitesi’ni sayabiliriz. Makedonya’da bulunan bu okullar, sınavsız Türkçe eğitim seçenekleriyle de pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. İsteyenler için başka dillerde eğitim almak da mümkündür. Bu okullarda Hukuk, Mimarlık, Rehberlik ve Danışmanlık, Uluslararası İlişkiler, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi gibi alanlarda uzaktan lisans tamamlama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu üniversitelerin bölümleri YÖK tarafından tanınmaktadır.

Ön lisans eğitiminizden sonra dört yıllık lisans programlarına devam etmeyi düşünüyorsanız, lisans tamamlama hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla irtibat kurabilir, dilerseniz randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız